آموزش ECU – آموزش تعمیر ECU – تعمیر ECU – تعمیر سنسور کوبش – تعمیر ناک سنسور


سنسور کوبش | سنسور ناک | Knock Sensor

سنسور ناک یا کوبش وظیفه دارد که میزان کوبش داخل سیلندر را در موقع احتراق ناقص اندازه گیری کرده و به واحد کنترل الکترونیکی(ایسیو) ارسال کند و واحد کنترل الکترونیکی ( ecu ) نیز بر اساس اطلاعات دریافتی از این سنسور آوانس جرقه را کاهش و یه سمت ریتارد می برد ، البته همزمان با غلیظ کردن سوخت این عمل آنقدر ادامه می یابد تا عمل کوبش در موتور بر طرف گردد .


آیا میدانستید : در دوره آموزش تعمیرات ECU پارسیان صنعت خودرو شما با تمامی سنسور های خودرو آشنا شده ، عیب یابی و تعمیر آنها را می آموزید و نحوه ارتباطشان با ECU را بطور کامل بررسی می کنید ؟؟

جهت ثبت نام دوره آموزش ECU کلیک کنید !


کوبش در موتور یک پدیده منفی است که معمولا در اثر پایین بودن اُکتان بنزین ، تراش سر سیلندر ، کربن گرفتن محفظه احتراق و عوامل دیگری که باعث بوجود آمدن احتراق ناقص در موتور می گردد ایجاد می شود .

نکته :

کوبش زیاد در موتور باعث لرزش شدید موتور شده و در نهایت باعث خرد شدن پیستونها و کج شدن شاتون و … در موتور می گردد . به همین خاطر امروزه استفاده از سنسور ناک در خودروهای انژکتوری ضروری می باشد .


همچنین بخوانید :

خازن چیست؟

عیب یابی سنسور ناک | عیب یابی سنسور کوبش

فیلم آموزش تستر ایسیو | فیلم تستر ECU

ایسیو چیست ؟ | واحد کنترل الکترونیکی | قسمت اول

نحوه کار با پروگرامر برای برنامه ریزی ایسیو

ایسیو چیست ؟ ( بخش دوم )

فیلم آموزش پروگرام کردن ایسیو | K TAG ایسی


اساس کار سنسور ناک :

سنسور  ناک بر اساس یک مقاومت متغیر از نوع ضربه ای ( پیزو الکتریک ) کار می کند که در داخل این سنسور یک صفحه ارتعاش کننده و یک پیزو الکتریک قرار دارد که در اثر ضربه تغییر مقاومت می دهد و وقتی که فرکانس ارتعاشات موتور از 12 یا 16 کیلو هرتز گذشت ولتاژ خروجی این سنسور افزایش یافته و به واحد کنترل الکترونیکی ( ایسیو ) ارسال می شود .

مکان نصب سنسور ناک :

سنسور کوبش در بلوکه موتور سمت مانیفولد هوا و بین سیلندر 2 و 3 بسته می شود . در خودروهای جدید پیشرفته به ازای هر دو سیلندر و یا هر سیلندر از یک sensor ناک استفاده شده است ( جهت کنترل ، آوانس و ریتارد هر سیلندر بطور مجزا و نرم کار کردن موتور )

نکته : در موقع بستن سنسور knock به بلوکه موتور باید توجه داشته باشیم که پیچ این سنسور حتما با گشتاور معین بسته شود . ( بین 1/5 الی 2/5 کیلوگرم متر ) در غیر اینصورت اثر منفی روی موتور خواهد داشت .

مکان نصب سنسور ناک | آموزش تعمیرات ecu

مکان نصب سنسور ناک | آموزش تعمیرات ecu

در آموزش بعدی با نحوه عیب یابی و اثرات خرابی سنسور ناک آشنا می شوید . با ما همراه باشید …


با پر کردن فرم زیر به جمع تعمیرکاران ECU بپیوندید !

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست