تعمیر ایسیو 206

تعمیر ایسیو 206

 

تعمیر ایسیو 206 : از زمان عرضه خودرو ۲۰۶ در ایران حدود ۱۷ سال می گذرد . در این بین مدل های متفاوتی از ۲۰۶ در بازار موجود است و هر کدام از مدل ها دارای تفاوتهایی از نقطه نظر تعمیر ECU هستند . ۲۰۶ دارای تیپ های و مدل های متفاوتی است که شرکت ما ( پارسیان صنعت خودرو ) تعمیرات ای سی یو و برق و انژکتور تمامی مدل ها را با بالاترین کیفیت ممکن و سریعترین زمان ممکن انجام می دهد .

برخی از مشکلات شایع که خرابی ایسیو 206 باعث آن می شود شامل مواردی چون :

  • نداشتن چراغ چک
  • یکسره کار کردن فن خودرو
  • کار نکردن فن خودرو
  • عدم کارکرد پمپ بنزین
  • کپ کردن 206
  • عدم کارکرد انژکتورها
  • نبود برق رله دوبل
  • و …

برای انجام تعمیر ایسیو خود با شماره های زیر تماس بگیرید !

021663630820216636218209101463584

 

تعمیر ecu 206 تیپ ۱ : 

این مدل از سال ۱۳۸۰ وارد ایران شد و نزدیک به ۱۲۰۰۰ دستگاه از این خودرو نیز تولید شد . ای سی یو تیپ ۱ ۲۰۶ از نوع ساژم مدل SAGEM S2000-35 می باشد .

تعمیر ای سی یو ۲۰۶ تیپ ۲ : 

تیپ ۲ خودرو ۲۰۶ در واقع یک مدل ارتقا یافته از تیپ ۱ بود با این تفاوت که سیستم مالتی پلکس نیز به آن اضافه گردید . تجهیزاتی مشابه با تیپ ۳ دارد و ترمز ABS نیز از سال ۱۳۹۰ به آن اضافه شد . از نظر فنی دارای موتور TU3 می باشد و ای سی یو این مدل از نوع ساژم S2000 – 3e3f و PL4 می باشد . 

تعمیر ECU 206 تیپ ۳ : 

تیپ ۳ دارای تجهیزاتی مشابه با تیپ ۵ ولی با موتور TU3 تیپ ۲ می باشد ! این تیپ دارای آپشن هایی نظیر سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، آینه‌های گرمکن‌دار برقی، دو کیسه هوا، ترمز ABS،EBD، سیستم صوتی کلاریون و … بوده . ECU این تیپ از نوع S2000 – 3e3f می باشد .

تعمیر ایسیو ۲۰۶ تیپ ۴ :

تیپ ۴ ۲۰۶ که مدلی بسیار نایاب در بازار ایران محسوب می شود ، مجهز به موتور TU5 است و دارای قدرت ۱۱۰ اسب بخار بوده و ای سی یو آن از نوع بوش BOSCH ME7.4.4 ( از سالی ۸۵ الی ۸۸ ) می باشد . 

تعمیر ECU 206 تیپ ۵ :

پرفروشترین مدل در بین تیپ های بیان شده تیپ ۵ می باشد که دارای آپشن هایی نظیر یربکس دستی ۵ سرعته، ترمزهای دیسکی ABS چهارکاناله، ارتفاع کمتر سیستم تعلیق و از همه مهم تر موتور TU5 با ۱۱۰ اسب بخار می باشد . ECU این مدل نیز از نوع بوش BOSCH ME 7.4.5 ( تا سال ۹۲ ) می باشد . 

باقی مدل های ۲۰۶ نیز شامل تیپ ۶ و SD و مدل های اکوماکس ( که توسط ایران خودرو تولید شده ) نیز به طور کامل در پارسیان صنعت خودرو تعمیر می گردد . 

چرا ایسیو 206 خراب می شود ؟

دلایل متعددی برای خرابی ایسیو 206 وجود دارد اما یکی از مهمترین دلایل آب خوردگی به ایسیو و نفوذ آب و رطوب به ای سی یو 206 می باشد که این امر سبب خرابی های متعدد در قسمت های مختلف ایسیو و مشاهده آن در عملکرد ایسیو با توجه به میزان آب خوردگی می باشد.

البته دلایل دیگری نظیر ضربه، افزایش ولتاژ، اشتباه زدن سیم های باتری ( مثبت منفی باتری خودرو ) و … مواردی از این دست نیز ممکن است باعث خرابی ایسیو 206 شود.

تگ ها : تعمیر ای سی یو ۲۰۶ تیپ ۵ – تعمیر ECU 206 تیپ ۲ – تعمیر ایسیو ۲۰۶ تمامی تیپ ها – تعمیرگاه ۲۰۶


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up