ثبت نام آموزش تعمیرات ECU


عیب یابی سنسور اکسیژن | تعمیر سنسور اکسیژن

اثرات خرابی سنسور اکسیژن  :

خرابی سنسور اکسیژن در خودرو اثرات منفی زیادی به دنبال خواهد داشت از جمله :

  • افزایش بیش از حد مصرف سوخت ( در بعضی خودروها آزمایشاتی که انجام گرفته است نشان می دهد که خرابی سنسور اکسیژن سبب افزایش 1/3 الی 2 برابری مصرف سوخت می شود ) و خروج دود آبی از اگزوز .
  • سبب لرزش پیوسته و مداوم دور موتور می گردد .
  • سبب خرابی زود هنگام کاتالیست می شود .
  • افزایش چند برابری آلودگی اگزوز

نکته :

در بعضی از خودروها از دو سنسور اکسیژن در مسیر دود خروجی از موتور اسفاده می کنند ، مانند : زانتیا ، پژو 206 ( تیپ 5 و 6 و … ) که یکی از سنسورهای اکسیژن قبل از کاتالیست ( سنسور اکسیژن بالادست ) معمولا روی مانیفولد دود و دیگری بعد از کاتالیست ( سنسور اکسیژن پائین دست ) قرار می گیرند که سنسور اکسیژن دومی ( پائین دست ) جهت کنترل عملکرد کاتالیست مورد استفاده قرار گرفته است .

استفاده از سنسور اکسیژن دو تایی | پارسیان صنعت خودرو

استفاده از سنسور اکسیژن دو تایی | پارسیان صنعت خودرو


دوره تخصصی تعمیرات ایسیو

اگر علاقمند به گذراندن دوره آموزش تعمیرات ایسیو هستید ، می توانید با شماره های 09120732297 یا 02166363082 تماس بگیرید و یا فرم انتهای این مطلب را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند . 


عیب یابی سنسور اکسیژن :

الف – با استفاده از دستگاه عیب یاب ( دیاگ ) :

در صورت خرابی سنسور اکسیژن ، خطای این سنسور در حافظه کنترل الکترونیکی ( ایسیو ) ثبت شده و سبب روشن شدن لامپ عیب یاب در صفحه داشبورد می گردد که ابتدا خطا را پاک کرده و سپس به تجزیه و تحلیل پارامترهای مربوط به سنسور اکسیژن پرداخت .

نکته : در صورت خرابی سنسور اکسیژن ، ولتاژ ارسالی سنسور اکسیژن به واحد کنترل الکترونیکی در قسمت پارامترهای دستگاه عیب یاب روی 449 یا 459 میلی ولت ثابت مانده و یا روی یک عدد دیگری ثابت مانده و تغییر نمی کند . و در حالت سالم بودن سنسور اکسیژن و دست عمل کردن آن ولتاژ ارسال سنسور اکسیژن به واحد کنترل الکترونیکی بین 50 میلی ولت الی 900 میلی ولت دائم در حال تغییر است . 

ب – با استفاده از دستگاه مولتی متر ( قسمت اهم متر و ولت متر ) :

آزمایش خود سنسور اکسیژن :

ابتدا کلید یا سلکتور دستگاه مولتی متر را روی ولت متر DC قرار داده و سیم های مشکی و قرمز را در محل مربوطه قرار داده و دو سر سیم مشکی و قرمز را به پایه های 3 و 4 سنسور اکسیژن متصل کرده و ولتاژ خروجی سنسور با توجه به دود خروجی موتور را اندازه گرفته و یادداشت کنید . چنانچه ولتاژ خروجی سنسور اکسیژن در حالت غلیظ یا رقیق بودن دود ثابت بماند و تغییری نکند ، سنسور معیوب بوده و باید تعویض گردد .


همچنین ببینید : فیلم آموزش تعویض سنسور اکسیژن  !


آزمایش گرمکن سنسور اکسیژن :

ابتدا کلید یا سلکتور دستگاه مولتی متر را روی قسمت اهم متر قرار داده و سیم های مشکی و قرمز را در محل های مربوطه قرار داده و دو سر سیم مشکی و قرمز را به پایه های 1 و 2 سنسور اکسیژن متصل کرده و میزان مقاومت گرمکن را در دماهای مختلف اندازه گیری کرده و با جدول استاندارد مربوطه مقایسه نمایید . در صورت داشتن اختلاف زیاد و یا عدم تغییر مقاومت در دماهای مختلف ، گرمکن سنسور اکسیژن معیوب بوده و باید تعویض گردد .

توجه : مقاومت گرمکن در دمای حدود 25 درجه سانتیگراد برابر 3 اهم بوده و از نوع مقاومت PTC می باشد .

تست سنسور اکسیژن با مولتی متر | دوره تخصصی تعمیرات ECU

تست سنسور اکسیژن با مولتی متر | دوره تخصصی تعمیرات ECU

تست سنسور اکسیژن با مولتی متر | دوره تخصصی تعمیرات ECU


جهت اطلاع از دوره های آموزش تعمیرات ایسیو – آموزش اکو مکس – آموزش ریمپ ایسیو  فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و توضیحات تکمیلی را به شما بدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست