آموزش تعمیرات ECU – آموزش ECU – دوره آموزش تعمیرات ECU


 سنسور خودرو | سنسور دمای هوای ورودی | Air Temperature Sensor

تعمیر و عیب یابی سنسور دمای هوای ورودی پژو | تعمیر و عیب یابی سنسور دمای هوای پراید | تعمیر و عیب یابی سنسور دمای هوای ورودی سمند و …


سنسورها در حقیقت همان حس کننده ها یا سنس کننده ها هستند که در سیستم های سوخت رسانی انژکتوری از انواع سنسورها ( دمایی – القایی – اثر هال – پیزویی و … ) استفاده شده است . که اطلاعات مورد نیاز را به واحد کنترل الکترونیکی ( آموزش تعمیرات ایسیو ) ارسال می کنند و در یک خودرو انژکتوری بین 6 الی 12 سنسور ، در سیستم سوخت رسانی انژکتوری بکار رفته است . البته در بعضی از خودروها بیشتر از این تعداد می باشد ولی به طور کلی امروزه در اکثر خودروهای انژکتوری حداقل 8 یا 9 سنسور در این سیستم به کار رفته است که در این سری از مقالات به طور کامل به تشریح هر کدام از آنها خواهیم پرداخت .


مزایا و معایب سیستم سوخت رسانی انژکتوری
سنسور اکسیژن – لامبدا
عیب یابی سنسور اکسیژن

سنسور دمای هوای ورودی | ATS یا Air Temperature Sensor

سنسور دمای هوای ورودی وظیفه داد که دمای هوای ورودی به موتور را اندازه گیری کرده و به واحد کنترل الکترونیک ( ایسیو ، ecu ) ارسال کند . واحد کنترل الکترونیکی نیز از طریق اطلاعات دریافتی از این سنسور مقدار جرم هوای ورودی به موتور را مورد محاسبه قرار داده . البته محاسبه جرم هوای ورودی به موتور فقط از طریق سنسور دمای هوای ورودی انجام نمی گیرد بلکه از طریق سنسورهای فشار هوا و موقعیت دریچه گاز نیز انجام می گیرد و مقدار پاشش سوخت را نسبت به دمای هوای ورودی به موتور تعیین می کند . بنابراین یکی از سنسورهای تاثیر گذار در مصرف سوخت سنسور دمای هوای ورودی می باشد .


سنسور فشار هوای مانیفولد
عیب یابی سنسور فشار هوای مانیفولد
سنسور دمای آب

اساس کار سنسور دمای هوا

سنسور دمای هوا بر اساس یک نوع مقاومت متغیر دمایی عمل می کند و از نوع مقاومت NTC ( جریان دمای منفی ) می باشد . یعنی با افزایش دمای هوای ورودی ، مقاومت کاهش می یابد و بالعکس .

با توجه به منحنی دیاگرام ، نشان می دهد که هر چه دمای هوای ورودی افزایش یابد مقاومت سنسور کاهش می یابد و بلعکس ، و محدوده دمای این سنسور بین 40- الی 130 درجه سانتیگراد بوده و تغییر مقاومت نیز بین 10 الی 100000 اهم می باشد .

نمودار تغییرات دما هوا NTC | پارسیان صنعت خودرو

مکان نصب سنسور دمای هوا :

سنسور دمای هوا بطور کلی در مسیر جریان هوای ورودی به موتور قرار می گیرد ( از هواکش تا انتهای مانیفولد ) البته مکان نصب دقیق سنسور دمای هوا در خودرو ها متفاوت بوده اما در اکثر خودروها در یکی از سه مکان مشخص نصب می شود :

هواکش : مانند پراید کیا ( زیمنس قدیم ) – ( مکان نصب سنسور دمای هوای ورودی پراید )

هوزینگ دریچه گاز : مانند پژو 405 و سمند – ( مکان نصب سنسور دمای هوای ورودی پژو – مکان نصب سنسور دمای هوای ورودی سمند )

روی مانیفولید هوا ( مخزن آرامش ) : مانند پراید ساژم و زیمنس ، پژو 405 ، 206 ، سمند ، زانتیا و …

توجه : در خودروهایی که سنسور دمای هوا بر روی مانیفولد ( مانی فولد – منیفولد ) هوا نصب می شود به همراه سنسور فشار هوا ، بصورت یکپارچه می باشند .


دیود چیست ؟
عیب یابی سنسور دمای آب
سنسور موقعیت دریچه گاز

اثرات خرابی سنسور دمای هوا :

در صورت خرابی سنسور دمای هوا در موتور باعث افزایش مصرف سوخت ، بد کار کردن موتور ( لرزش موتور ) و کاهش شتاب خودرو شده و در نهایت باعث افزایش آلودگی هوا می گردد . بنابراین هرگاه خودرویی در اثر کاهش یا افزایش دمای هوا دچار لرزش موتور و افت شتاب و افزایش مصرف سوخت و … گردد ، می توان به خرابی سنسور دمای هوا شک کرد . ( البته خرابی سنسورهای دیگر مانند سنسور فشار هوا ، سنسور موقعیت دریچه گاز و سنسور اکسیژن و … نیز باعث لرزش موتور ، افت شتاب و افزایش مصرف سوخت می گردد ) لذا به همین خاطر توصیه می شود که برای تشخیص قطعی خرابی سنسورها و قطعات دیگر از دستگاه عیب یاب ( دیاگ ) استفاده شود .

توجه :

بهترین شیوه آزمایش و عیب یابی و رفع عیوب ، سنسورها و قطعات دیگر در خودروهای انژکتوری به این صورت است که ابتدا با استفاده از دستگاه عیب یاب ( دیاگ ) ، عیوب سیستم سوخت رسانی انژکتوری را مورد بررسی قرار داد ، هم در قسمت خواندن خطاها و به خصوص  در قسمت پارامترها ، چنانچه بعد از پاک کردن خطاها و آنالیز پارامترهای مربوطه ، عیب مربوطه بر طرف نگردید بهتر است سنسور یا قطعه مربوطه را باز کرده و با استفاده از دستگاه مولتی متر مورد بررسی و آزمایش قرار داده ، چنانچه در موقع آزمایش سنسورها و قطعات اعداد به دست آمده توسط دستگاه مولتی متر ( تست اهمی یا تست ولتازی ) طبق جداول استاندارد مربوطه نباشد ، قطعه معیوب بوده و باید تعویض گردد .

همچنین بخوانید : آموزش تعمیرات ecu >> پارامترهای دیاگ خودروی پراید زیمنس ( ۱۳۱ – ۱۳۲ و … )


نحوه عیب یابی سنسور دمای هوا :

الف – با استفاده از دستگاه عیب یاب ( دیاگ ) :

با استفاده از دستگاه عیب یاب قسمت خواندن خطاها ، می توان عیب سنسور دمای هوا را تشخیص داد ، در صورت داشتن خطای سنسور دمای هوا موتور را خاموش کرده و سوئیچ را کامل باز گذاشته و در قسمت پاک کردن خطاها توسط دستگاه عیب یاب ، خطاها را پاک می کنیم و سپس در قسمت پارامترها به تجزیه و تحلیل سنسور دمای هوا می پردازیم .

نکته : چنانچه سنسور دمای هوا قطع و یا خراب باشد ، در قسمت پارامترها ، مقدار دمای هوا را 40- ( منفی چهل ) نشان می دهد و یا با تغییرات دمای هوا ، مقدار دمای هوا ثابت می ماند .


ب – با استفاده از دستگاه مولتی متر ( قسمت اهم متر ) :

ابتدا کلید ( سلکتور ) دستگاه مولتی متر را روی قسمت اهم قرار دهید و سپس سیم مشکی در قسمت منفی ( com ) و سیم قرمز رنگ را قسمت اهم ( Ω ) قرار داده ( البته توصیه می شود برای آزمایش و تست قطعات از دستگاه مولتی متر دیجیتال اتوماتیک استفاده کنید . ) و بعد دو سر سیم های مشکی و قرمز را به دو پایه سنسور دمای هوا متصل کرده ( پایه های 1 و 2 ) و مقدار مقاومت را بر اساس دمای هوا یادداشت کنید . چنانچه مقدار مقاومت نشان داده شده در دمای مشخص طبق جدول استاندارد مربوطه نباشد و یا مقدار مقاومت در دماهای مختلف تغییر نکند قطعه معیوب بوده و باید تعویض گردد . ( حدود 10 % خطا مجاز می باشد . )

 

جدول تغییرات مقاومت سنسور دمای هوا ( NTC ) به صورت تقریبی | آموزش تعمیرات ecu

جدول تغییرات مقاومت سنسور دمای هوا ( NTC ) به صورت تقریبی | پارسیان صنعت خودرو | آموزش تعمیرات ایسیو

 

جهت شرکت در دوره تعمیرات تخصصی ایسیو و آشنایی با انواع سنسورهای خودرو ثبت نام کنید و یا فرم زیر را پر نمایید تا مشاورین آموزشی ما در اولین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند .

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست