پمپ بنزین خودرو یا FUEL PUMP چیست ؟ + عیب یابی و نحوه تعمیر

پمپ بنزین | عیب یابی پمپ بنزین | تعمیر پمپ بنزین

 

پمپ بنزین چیست ؟عملگرها در حقیقت قطعاتی هستند که از ایسیو دستورات لازم جهت روشن شدن موتور و ایده آل کار کردن موتور در تمامی شرایط کاری ، دریافت می کند . مانند : پمپ بنزین ، انژکتورها ، موتور پله ای ( استپر موتور ) ، کوبل دوبل ، رله دوبل ، شیر برقی کنیستر ، گرمکن دریچه گاز ، لامپ عیب یاب ، رله فن ، دور سنج ، سوکت عیب یاب و …

 

 

 


دوره تخصصی تعمیرات ایسیو

اگر علاقمند به گذراندن دوره آموزش تعمیرات ایسیو هستید ، می توانید با شماره های 09120732297 یا 02166363082 تماس بگیرید و یا فرم انتهای این مطلب را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند . 


پمپ بنزین : Fuel Pump

پمپ بنزین وظیفه دارد که سوخت را با فشار معینی از باک ( حدودا ۴ الی ۶ اتمسفر یا بار ) به مدار سوخت رسانی یا ریل سوخت ارسال کند . فشار ارسالی fuel pump باید همیشه بیشتر از فشار مورد نیاز پاشش انژکتورها باشد تا در صورت افزایش مصرف سوخت ،موتور با کمبود سوخت مواجه نشود .

نکته : در همه نوع پمپ بنزین های انژکتوری ، در داخل این قطعه یک سوپاپ یکطرفه بکار رفته جلوگیری می کند از برگشت یا خالی شدن مدار سوخت رسانی از بنزین ، و همچنین باعث می شود که سوخت در مدار سوخت رسانی با یک پیش فشار معین ثابت نگه داشته شود تا در موقع استارت زدن ، خودرو براحتی روشن شود .


تعمیر ایربگ و یونیت ایربگ

تعمیرگاه ایربگ پارسیان صنعت خودرو ، تعمیرات تخصصی ایربگ و یونیت ایربگ  09101463584 یا 02166363082  .


انواع پمپ بنزین های مورد استفاده در خودروهای انژکتوری :

 1.  داخل باک
 2.  بیرون باک

امروزه در اکثر خودروهای انژکتوری به دلیل مزیت فراوانی که پمپ بنزین های داخل باک دارند از جمله : حذف صدای کار کرد بالا ، ایمنی بهتر و … استفاده می کنند .

اثرات خرابی  :

در صورتی که پمپ بنزین کامل بسوزد ، موتور یک لحظه روشن شده و خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود . و چنانچه این قطعه نیم سوز شده باشد ، فشار ارسالی بنزین کاهش یافته و بنابراین موتور در مقع شتاب گیری و زیر بار ، با کمبود سوخت مواجه می شود و به اصطلاح کم می آورد .

 

نحوه عیب یابی پمپ بنزین :

 • با استفاده از دستگاه عیب یاب ( دیاگ ) :با استفاده از دستگاه عیب یاب در قسمت پارامترها ، حالت وصل بودن یا قطع بودن این قطعه را می توانیم مشاهده کنیم و یا در قسمت تست عملکردها می توانیم پمپ بنز ین را تست کرده و از سالم بودن آن مطمئن شویم .

نکته : در صورتیکه در قسمت تست عملکردها ، در موقع تست پمپ بنز ین ،صدای کارکرد این قطعه به گوش نرسد و یا از شیلنگ ورودی بنزین به ریل ، سوخت خارج نشود ، تنها نشانه سوختن پمپ نمی باشد بلکه می تواند علت از فیوز پمپ بنزین و یا رله دوبل و یا قطع بودن سوکتها و سیم کشی و … باشد .

توجه :

در صورتیکه به سوخت کامل و یا نیم سوز شدن پمپ بنز ین شک می کنید ، به این صورت عمل کنید :

ابتدا شیلنگ ورودی به ریل سوخت را خارج کرده و سوئیچ خودرو را باز کنید ( با رعایت مسائل ایمنی و گرفتن شیلنگ به داخل یک ظرف ) و نگاه کنید که آیا سوخت با باز کردن سوئیچ از شیلنگ خارج می شود یا نه ، در صورتیکه سوخت اصلا خارج نشود یا پمپ بنزین سوخته و یا برق ۱۲ ولتی به پمپ بنزین قطع می باشد ، که برای اطمینان از این موضوع می توان یک برق ۱۲ ولت مستقیم را به پمپ بنزین داد و یا رله دوبل را بررسی کرد . در غیر اینصورت باید این قطعه را باز کرده و تعویض نمایید .

در صورتیکه بنزین از شیلنگ ورودی به ریل سوخت خارج می شود ولی فشار لازم را ندارد ( احتمال نیم سوز شدن  ) برای این حالت بهترین راه اینست که از یک دستگاه فشار سنج سوخت استفاده نمایید .

به این صورت که ابتدا شیلنگ ورودی سوخت به ریل را ( از فیلتر بنز ین ) با آزاد کردن بست خارج کنید و دو سر شیلنگ دستگاه فشار سنج را ما بین شیلنگ ورودی سوخت و ریل سوخت نصب کنید ( قرار دهید ) و به موتور استارت زده و روشن کنید و به فشار نشان داده شده در دورهای مختلف توجه کنید . نباید کمتر از ۴ بار باشد . البته قبلا از سالم بودن فیلتر و رگلاتور سوخت اطمینان حاصل نمایید .

در صورتیکه فشار نشان داده شده کمتر از ۴ بار باشد ، این قطعه نیم سوز شده و باید تعویض گردد .

 

سوالات پر تکرار در رابطه با پمپ بنزین

1 – علت نرسیدن برق به پمپ بنزین چیست ؟‏

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین خودرو می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله :

 • خرابی رله پمپ بنزین ، سوختن فیوز ، قطع شدن سیم کشی ، شل شدن یا قطع شدن بدنه

هر یک از این موارد می تواند علت نرسیدن برق به پمپ بنزین باشد و باید هر یک را چک نمود.

2 – علت قطع شدن برق پمپ بنزین چیست ؟

 • قطع بودن سیم کشی ، خرابی رله پمپ بنزین ، قطع شدن دستور منفی رله پمپ که از ایسیو ارسال می شود ، خرابی مغزی پمپ بنزین ، سولفاته شدن اتصالات

3 – علت سوختن فیوز پمپ بنزین چیست ؟

 • جریان کشی بیش از اندازه به خاطر گیر بودن پمپ بنزین ، جریان کشی به خاطر ضعیف بودن اتصالات سیم کشی ، معیوب بودن مغزی پمپ بنزین

4 – رله پمپ بنزین پراید کجاست ؟

 • برق پمپ بنزین خودروی پراید از رله دوم رله ی دوبل گرفته می شود. پس در واقع رله پمپ بنزین پراید روی رله دوم رله ی دوبل قرار گرفته است.

5 – علت کار نکردن پمپ بنزین چیست ؟

 • سوختن مغزی پمپ بنزین ، خرابی رله دوبل ( ایراد شایع ) ، مشکل سیم کشی ، ایراد ECU

6 – نشانه نیم سوز شدن پمپ بنزین چیست ؟

 • این یک اصطلاح باطری سازی بوده و منظور از نیم سوز شدن پمپ ، بد عمل کردن آن می باشد . نشانه ی این امر کاهش فشار بنزین در ریل سوخت و نهایتا لرزش شدید موتور در دورهای بالا می باشد.

7 – چرای صدای پمپ بنزین قطع نمی شود ؟

 • بخاطر یکسره کردن پمپ به صورت عمدی | یکسره شدن دستور رله پمپ از سمت ایسیو یا حتی سیم کشی

8 – علت نرسیدن بنزین به موتور چیست ؟

 • گرفتگی صافی بنزین ، گرفتگی مسیر سوخت رسانی ، خرابی مغزی پمپ بنزین ، مشکل در سیم کشی ، خرابی ECU ، نرسیدن پالس دور موتور به ECU ، گرفتگی مجاری سوخت رسانی ، خرابی رله پمپ بنزین

نکته : رله پمپ بنزین در اکثر خودروهای غیر مالتی پلکس در محفظه موتور قرار گرفته و در اکثر خودروهای ایرانی پمپ ینزین از رله ی دوم رله دوبل تغذیه می کند.

در خودروهای مالتی پلکس نیز این رله معمولا در یونیت داخل محفظه موتور و یا جعبه فیوزداخل آن ،  قرار دارد.

 

9 – علت یکسره شدن پمپ بنزین پراید چیست ؟

دلایلی نظیر بی کد بودن ایسیو و اتصال در سیم کشی سبب یکسره شدن پمپ بنزین می شود.

10 – چرا صدای پمپ بنزین نمیاد ؟

 • اگر صدای پمپ بنزین خودروی شما نمیاد یا شنیده نمی شود دلیلش می تواند خرابی یکی از موارد زیر باشد :
  • خرابی رله دوبل، پریدن کد سوئیچ، خرابی سخت افزار یا نرم افزار ایسیو، مشکلات مربوط به سیم کشیو در نهایت خرابی خود پمپ بنزین ماشین

11 – برق مستقیم به پمپ بنزین پراید ؟

چنانچه برق مستقیم به پمپ بنزین پراید داده شود، باعث یکسره شدن پمپ بنزین می شود.

 

اگر خرابی ها و عیوب پمپ بنزین خودرو شما ناشی از خرابی در ایسیو است، حتما به صفحه تعمیر ایسیو پارسیان صنعت خودرو مراجعه نمایید.

 

 

مقاله بعدی ما در رابطه با انژکتور را از دست ندهید .

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

160 دیدگاه. پیغام بگذارید

 • سعید مومنی
  می 5, 2019 6:46 ب.ظ

  واقعا عالی و دقیق بود.واقعا دستتون درد نکنه. جالب اینجاست که مو به مو توضیح دادین.طوری که هرچقدر آدم بی تجربه باشه راحت می تونه خودش مشکلش رو حل کنه.
  من ایرادم از پمپ نبود و تونستم با توضیحات دقیق و ماهرانه شما عزیزان زحمت کشی که این مقاله ها و توضیحات رو در اختیار عموم قرار دادین
  مشکلم رو حل کنم.
  با سپاس فراوان از تک تک شما سروران
  سعید مومنی هستم از شهرستان درگز .خراسان رضوی

  پاسخ
  • مهدی کرک وندی
   فوریه 11, 2021 12:56 ق.ظ

   موقع باز کردن سوئیچ موتور سیکلت صدای پمپ بنزین یکسره میاد و قطع نمیکنه علتش چیه

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز،توضیحات عالی است اما کلی گفتین،مثلا محل فیوز پمپ بنزین کجاست؟هیچ جا تو این گوگل لعنتی به محل فیوز اشاره نشده
    ماشین صمند مدل ۸۱

    پاسخ
    • سلام برادر وقت عالی بخیر .
     عرض بحضور ماشین من سمند۸۹ که یدفعه وقتی استارت میزنم روشن نمیشود ولی شک کردم از پمپ بنزین چون صدا پمپ بنزین هنگام باز شدن سویچ در نمیات بعد هم شلنگ بنزین که به موتور وصل هست چک کردم هنگام باز شدن سویچ بنزین رد نمیکنه در کل خواستم علت چیست ؟
     آیا فیوزی دارد که ممکن سوخته باشد . مکان فیوز دقیق کجا نصب شده .
     ممکن کل پمپ سوخته باشد

     پاسخ
    • کنار ای سی یوتو موتور دو تا فیوز هست که مربوط به پمپ هست

     پاسخ
    • درصورت سوختن پمپ بنزین چگونه تاتمیرگاه برسانیم

     پاسخ
    • باسلام علت کم وزیادنشان دادن آمپر بنزین چیست باتشکر

     پاسخ
    • بستگی به ماشین داره.ولی جای فیوز پمپ بنزین پراید(داخل جعبه فیوز زیرفرمان) ستون اول سمت چپ و ردیف افقی از بالا دومی هستش. قرمزرنگ و ۱۰آمپر .

     پاسخ
   • سرباطری رو بکش دوباره وصلش کن

    پاسخ
    • با سلام ماشین سمند مدل 91 مالتی پلکس هستش ccn ماشین و جابه جا میکنم برق پشت آمپر و پمپ بنزین قطع ووصل میشه ایراد از کجاست

     پاسخ
    • سلام حسته نباشی پمپ بنزین ماشین من موقعی سویچ باز میکنم روشن میشه وصدایش تاموقعه که ماشین روشن هست اونهم روشنه وصدایش هست چکارباید کرد
     ممنون ومتشکر

     پاسخ
     • حسین برزگر
      آگوست 3, 2022 9:16 ب.ظ

      سلام این طبیعی که پمپ کار کنه اگه کار نکنه ماشین هم خاموش میشه

     • سلام خسته نباشید
      ماشینم پرایده تک گانه ریپ میزنه کله میکنه درجا خاموش میکنه رله دوبلم تق تق صدا میده همزمان تو اتاق تق تق صدا میاد از پمپ
      وقتی خاموش میشه بعضی وقتا چند دقه روشن نمیشه و صدای پمپ هم نمیاد
      تو سرعت یهو امپر سرعتم میوفته رو صفر ماشین کپ میکنه یهو میپره
      درجا وایسادم امپر سرعتم میپره تا ۲۰ ۳۰
      چراغ چک بعد ریپ های شدید روشن میشه
      چنبارم بعد پر کردن باک روشن نمیشد و صدای پمپ نمیومد تا چن دقه
      دوتا رله دوبل عوض کردم باز ب تق تق افتاد درست نشد
      ۲ بار سنسور سرعت و چرخ دنده وصل بهشو عوض کردم دوبار درست نشد
      سنسور دور موتور و ۳ تا استپ موتور و صافی بنزینو عوض کردم نشد
      سوکتارو چک کردیم سالمن بدون سولفاته
      تابستون داغ میکرد یکم
      ۳ بار هم برنامه ایسیو رو ریست کردم
      شهرمونم ی مکانیک درست حسابی نداره
      لطفا کمکم کنید مشکلو پیدا کنم خسته شدم واقعا

 • مرتضی رشادی
  جولای 31, 2019 10:24 ب.ظ

  من هر موقع که میخواهم ماشین رو روشن کنم ده تا بیست بار باید سوئیچ رو باز و بسته کنم تا پمپ بنزین شروع به کار کنه و ماشین روشن بشه علت چیه

  پاسخ
  • با یه رله دوبل دیگه امتحان کنید

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید پراید مدل 82کار براتوری هست پمپ بنزین سه فیشه .آیا میتونم چهار فیش کنم واینکه رله دوبل داره یا نه این رله دوبل کجا قرار میگیره من تا الان دوتا پمپ بنزین عوض کردم با تک آستارت میسوزد پمپ چیکار کنم میشه راهنمایی کنین.

    پاسخ
    • مسعود دردوشی
     فوریه 7, 2021 2:56 ب.ظ

     باعرض سلام من هم بابت توضیحاتتون تشکر میکنم من یه پژو پارس دارم یه اورینگ عوض کردم از اون موقع آمپر تکون نمیخیخوره الان جدیدن مصرفش خیلی بالا شده او تو ماشین بو بنزین افتضاح ممنون میشم اگه راهنمایی کنید او اگه بتونید الان جواب بدید؟

     پاسخ
    • سلام ماشین من پی کی هست روشن میشه وقتی که داغ می‌شه توهواگرم ماشین خاموش میشه استارت میزنم روشن میشه فقط گازمیدم موقعی که داره خاموش میشه کم میاره وبعدهم خاموش

     پاسخ
     • سلام .من الان مطلب این سایتو مطالعه کردم .شاید خیلی از این پیام شما گذشته باشه ولی شاید کس دیگه ای با این مشکل مواجه شده باشه لازم دونستم توضیح بدم،این مورد که موقه ای که ماشین گرم میکنه یا سربالایی میری دیگه پمپ بنزین کار نمیکنه علتش نیم سوز شدن پمپ بنزین هست تا وقتی که گرم نکرده کار میکنه وقتی داغ میکنه دوباره ریپ میزنه و ماشین خاموش میشه .در مواقع اضطراری باید صبر کنین دوباره خنک بشه دوباره به رانندگی ادامه بدین بعد از اون پمپ بنزین یا باید تعویض بشه یا سیم پیچیش تعمیر بشه . در ضمن بعضی از مکانیکیای وارد پمپ بنزینو تعمیر میکنن پس اگه قابل تعمیر بود تعمیر کنین یا اینکه پمپو تو مکانیکیا جا نزارین ،چون ممکنه ایرادش جزئی باشه

    • باسلام پراید مدل۸۲ که پمپ بنزینش مکانیکی هستش وبرقی نیست ورله دوبل هم نداره

     پاسخ
    • سلام پشت چراغ جلو سمت راننده

     پاسخ
   • سلام خسته نباشی .ماشینم موقعی که بنزین حدودا ۱۰یا ۱۵ لیتر در باکش باشه موقع سربلایی سر پیچ با کمبود بنزین مواجه میشه بعضی وقتها هم خاموش میشه تا موقعی که برسه به کفی دوباره باید استارت بزنم و روشن شه .پمپ بنزین هم دوبار تعویض شد ولی تاثیری نداشت. ماشینم زانتیا. خواهشا یه راهنمایی.

    پاسخ
    • احمد ستوده
     دسامبر 2, 2021 12:38 ب.ظ

     شما سطح بنزینتونو بالا ببرید به پمپ بنزین ربطی نداره.سربالایی که میره بنزینا چون کمند به سمت عقب میره و در دسترس پمپ نیستند.

     پاسخ
    • سلام ماشین من پی کی هست روشن میشه وقتی که داغ می‌شه توهواگرم ماشین خاموش میشه استارت میزنم روشن میشه فقط گازمیدم موقعی که داره خاموش میشه کم میاره وبعدهم خاموش

     پاسخ
    • ایا جدیدا مکمل در باکت ریختی؟؟احتمالا مایعی سنگینتر از بنزین در باک شما وجود داره .دوسه بار باکت رو فول کن درست میشه یا باکت رو شستو شو کن.

     پاسخ
     • سلام.من ماشینم تیبا۲ چند وقته پمپ بنزینش یکسره کارمیکنه حتی موقعی سوییج رو درمیارم باز کار میکنه دیگه تا صبح باتری ماشین از کار افتاد مشکل چیه.لطفا راهنمایی کنید

  • سلام ماشین من پرایده تو سربالایی خیلی شتابش گرفته میشه و گاز نمیخوره مشکلش از پمپ بنزینه؟

   پاسخ
   • سلام ماشینم ۴۰۵ مدل ۸۴ هست الان چند روزه که روشن نمیشه یعنی سوییچ رو میچرخونم اما صدای پمپ بنزین نمیاد. حتی رفتم رل دوبل عوض کردم اما درست نشد گفتم شاید دکمه اینرسی فعال شده چندبار دکمه رو زدم ولی چیزی نشد حتی دکمه اینرسی هم نو خریدم اما تاثیری نداشت فیوزهای داخل جعبه رو نگاه کردم همه سالم بودن تو قسمت کامپیوتر یا ecu که داخل موتور زیر کاپوت هست دوتا فیوز بود با اینکه سالم بودن اما عوض کردم حتی اون رله ۱۲ولت ۲۵ آمپر که داخل بود رو هم عوض کردم اما باز صدای پمپ بنزین نمیاد دیگه موندم مشکل از کجاست نمیدونم از پمپ بنزین که سوخته یا اینکه برق بهش نمیرسه لطفا یه کمک بهم کنید محل کارم تهرانه نمیتونم بدون ماشینم برم سخته. ممنون از شما

    پاسخ
    • کیوان تبریز
     ژانویه 9, 2023 6:11 ب.ظ

     اگه میخوای مطمعن بشی پمپ سالم هست یه برق مستقیم به پمپ بزن اگه کار کرد بدون از سیم کشی هست
     ماشین من هم یهو اینطور شد از سیم چراغ عقب برق مثبت گرفتم به مثبت پمپ زدم ماشین کار کرد
     نکته : چراغ ها باید روشن باشن تا برق تو سیم چراغ عقب جریان داشته باشه
     نکته دوم برای پیدا کردن مثبت با یک سر سیم به بدنه و سر دیگه به سیم ها بمالید اگر جرقه داد یعنی مثبت هست
     نکته سوم : از کجا مثبت پمپ رو پیدا کنم؟
     رنگ مشخصی نداره تو همه ماشین ها فرق میکنه اگه ماشینناون دوگانه بیرون هست با زدن سیم درست چراغ کلید تعویض سوخت روشن میشه از اونجا میتونید بفهمید یا از صدای خود پمپ
     موفق باشید

     پاسخ
   • مربوط به شناور بنزینته نه چیز دیگه ای

    پاسخ
 • این پمپ ها به ندرت ممکن است بسوزد
  نیم سوز شدن هم هیچ معنی نداره
  ایراد اصلی این پمپ ها سوپاپ یکطرفه خروجی است که خراب می شود یا جرم میگیرد و مانع از خروج بنزین می گردد. اگر با یک وسیله ای به آرامی آزادش کنید ممکن است محدد به درستی عمل کند.

  پاسخ
  • دقیقا حرفت درسته

   پاسخ
   • حامدساسانی
    ژانویه 26, 2020 3:29 ق.ظ

    سلام دوستان ماشین من پراید هستش اول موتور افت کرد سربالای رو به زومیرفت ماشین شتاب نمیگرفت بعد چند روز دیگه روشن نشد پمپ بنزینم موقع چرخوندن سویچ صداش میومد قطع میشد موقع روشن شدن بازصداش بلند داخل ماشین میپیچد امکان داره مغزیه پمپ خراب باشه ولی موقع چرخندن سویچ صداش میاد ماشین روشن نمیشه

    پاسخ
    • با سلام خسته نباشید ماشینم سمند هستش پمپ بنزینش سالمه ولی وقتی اول صبح سویچ و روشن میکنم پمپش یه صدای کم میده اول استارتو میزنی روشن نمیشه تازه پمپش شروع بکار میکنه و صداش بیشتر میشه حتما هم باید یه تک استارت بخوره که پمپش شروع بکار کنه استارت دومی روشن میشه همجا بردم رله عوض کردم دادم پمپش و تست کردن اما هنوز مشکل و داره راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

     پاسخ
     • مشکل شما سوپاپ برروی پمپ بنزینه که کارس نگه داشتن بنزینه برا روشن شدن موتور ولی چون هزینه تعویض پمپ زیاده یا سوپاپش بد گیر میاد شما یکبار سویچ رو باز کنید چند لحظه صبر و ببندید مجدد باز کنید و استارت بزنید دقیفا من این مشکل رو داشتم

     • احمد ستوده
      دسامبر 2, 2021 12:28 ب.ظ

      سوپاپ یکطرفه پمپ شما خرابه.جاش درست ورودی مغزی پمپ هست.مثل والف لاستیک میمونه.

     • رگلاتور تنظیم فشار سوخت که وظیفش جلو گیری از افت فشار سوخت در ریل سوخت میباشد در ماشین شما معیوب است

     • کابل باتری سفت کن مربوط به باتری مخصوصا اول صبح استارت اول برقش ضعیفه اتصالات باتریو چک کن

     • ماشینو وقتی خاموش میکنم پمپ بنزین قطع نمیشه

    • سلام.ماشینم پراید چند ماهه که بعضی وقتها استارت میخوره روشن نمیشه که چک کردم اون لحظه پمپ کار نمیکنه،ولی بعدش خودبخود درست میشه.لطفا راهنمایی کنید.رله دوبل هم عوض کردم فرقی نکرد

     پاسخ
     • سلام من به یه مشکل بر خوردم با ماشین سمندم از وقتی که پمپ بنزین(بیرون باک) ماشینم رو عوضم کردی به صورت بازه ای هن موتور در سرعت های پایین خاموش میکنه داخل دیاگ هم چیزی مشخص نشده ممنون میشم راهنماییم کنید

     • سلام پمپ بنزین خودش وصل میش چند روز کار میکنه بعد دوباره صدای پمپ بنزین قطع میش به طوری که انگار برقش هودش قطو وصل میش علتش چیه که پمپ بنزینم خودش قطع میش بعد وصل میش

     • سلام سنسور دور موتور رو چک کن

   • ممنون وخسته نباشید با راهنمایی شما عزیزان متوجه شدم که پمپ بنزین سالم است و یه سرش کردم

    پاسخ
  • سلام دوست عزیز من هم. تازگی مغزی پمپ عوض کردم ولی الان. چندین بار استارت. مخوره تا روشن شود بعد که روگاز میزنم دوباره. میارم روبنزین خاموش میشه اگر شما جایی بردین درست شد به من هم خبری بده

   پاسخ
   • سوپاپ نگه دارنده ای بنزین برروی پمپ بنزینتون خرابه یا اونو عوض بکنید یا قبل استارت زدن یکبار سویچ رو باز وبست بکنید برای چندثانیه بعد دوباره سویچ رو باز و استارت بزنید

    پاسخ
   • سلام.ماشینم پراید چند ماهه که بعضی وقتها استارت میخوره روشن نمیشه که چک کردم اون لحظه پمپ کار نمیکنه،ولی بعدش خودبخود درست میشه.لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ
  • سید علی اکبر
   نوامبر 23, 2020 3:12 ق.ظ

   سلام ماشین پراید سؤیچ که میبندم تا دو سه دقیقه بعد هم پمپ بنزین کارمیکند دلیلش چیه ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید

   پاسخ
 • سلام
  درصورتیکه برای یک لحظه موتور روشن وسپس خاموش شده و هرچه استارت زدید و هیچ فشاری پشت ریل سوخت نداشتید و مطمئن شدید که پمپتون ازکارافتاده ، قبل از اقدام به تعویض پمپ اول چنتا تقه به پمپ بزنید و یکباردیگه استارت بزنید
  من امشب اینکاروکردم پمپ راه افتاد و موتور ماشینم روشن شد!

  پاسخ
  • با سلام.
   پمپ بنزین ماشین پراید کارنمیکنه ولی باطری ماشینو قطع میکنی و دوباره بعد دوساعت وصل میکنی پمپ کار میکنه علتش چیه.از پمپ یا ایسیو؟

   پاسخ
  • سلام من ماشینم پژو405 مدل ۸۸ است و فقط صبح زود با هر چه زدن استارت روشن نمیشه و با یکسره کردن فیوز پمپ بنزین به باطری روشنش میکنم و موقعی روشن بشه در طول روز هیچ مشکلی نداره اما باز صبح زود روز بعد روشن نمیشه دلیلش چیه ؟

   پاسخ
  • سلام بنده ماشینم پژو اردی انژکتور جدیدا با این مشکل روبرو شدم سر صبح وقتی هوا سرده مخصوصا این روزااای زمستانی که هوا به منفی۱۲ درجه میرسه ،اول صبح ماشینمو روشن میکنم ماشین خیلی مرتب روشن میشه بعد چند مین کار شروع به ریپ زدن میکنه طوری که گاز خالی بدم خفه کار میکنه ولی به ندرت مشاهده شده که خاموش بشه به همین روال ریپ کار میکنه، تا ماشین زیر افتاب بمونه یکی دوساعتی خاموش باشه مجدد استارت بزنم درست میشه فقط فقط اول صبح این مشکلو دارم ،سنسور اکسیژنو از مدار خارج کردم چون قبلا خطا اکسیژن میداد ولی همچنان با این مشکل روبرو شدم ،ایا ایراد از سنسور اکسیژن میتونه باشه یا پمپ بنزینم فشارش ضعیف شده

   پاسخ
 • ببخشید میشه ماشین خاموش پمپ بنزینش کار کنه ؟ من ماشینم خاموش بود اومدن گفتن صدای پمپ بنزینش میاد سر باطری تو در بیار

  پاسخ
  • سلام
   احتمالاصدای فن خنک کننده رادیاتور بوده

   پاسخ
   • سلام دوستان من ماشینم روشن نمیشه پمپ بنزین شو نو پمپ کوچیک شو نو خریدم رله دوبل شم عوض کردم فیوزشم چک کردم ولی صدای روشن شدنه پمپ نمیاد

    پاسخ
   • محمداحمدی کشکولی
    آگوست 21, 2021 12:15 ق.ظ

    ‌‌سلام.اگرازفیوزهابرق مثبت گرفته باشه.قطع نمیشه و صداش میادتاانجاییکه باتری راتماماازکاربندازه و خالی کنه.بنابراین برقش را چک کنید.

    پاسخ
  • سلام رله دوبل خراب است رله دوبلیت عوض کن صداپمپ قطع میشه

   پاسخ
   • سلام
    ماشین من پراید هستش
    مشکل ماشینم اینه یهو خاموش میشه رو کولر ،تو سرعت، رو سلو، …
    همه جوره تا حالا خاموش شده
    ممکنه یه ماهی یه بار هم خاموش نشه
    ولی یه روز هم شده دوبار خاموش شده
    حتی ماشین دو سه روز خاموش بوده استارت زدم تا بردم بیرون در خونه خاموش شده

    وقتی خاموش میشه بعد 5 دقیقه دست به هیچی نمیزنم روشن میشه
    سوییچ روشن میکنم برق کامل تو صفحه میاد فقط و فقط برق برا پمپ نمیره
    باید این 5 دقیقه زمان بگذره تا باز برق بره برای پمپ و ماشین روشن بشه

    اگ اطلاعاتی در این مورد دارین کمک کنین ممنون میشم راهنمایی کنین

    پاسخ
  • ممکنه پلاتین رله چسبیده باشه

   پاسخ
  • چنین چیزی نمیشه جزرله دوبل تون پلاتین چسبانده باشه

   پاسخ
   • امیر داوری
    نوامبر 26, 2020 2:42 ق.ظ

    سلام وقت بخیر
    من ماشینم پژویه پمپ بنزینشو عوض کردم مغزیشو اما از زمانی که عوض کردم ماشین اصطلاحا ریپ میزنه و تو دور بالا کم میاره
    میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟

    پاسخ
    • سیروس آبادی
     آوریل 28, 2023 5:18 ب.ظ

     سلام من یه سمند ef7 دوگانه دارم که وقتی سویچ را باز میکنم پمپ بنزین کار نمیکنه وقتی استارت میخوره کار میکنه که باعث طولانی شدن استارت میشه رله دوبل و رله پمپ بنزین و فیوز عوض شد ولی تغییری نکرد وقتی سوکت رله دوبل را در میارم و دوباره جامیزنم تا نیم ساعت درست کار میکنه بعد دوباره مثل اولش میشه با برسی که کردم منفی رله پمپ از ای سی یو نمیاد آیا کسی میتونه کوکم کنه ممنون

     پاسخ
  • رله شما اتصالی داره

   پاسخ
  • سلام ماشین من پژو405 است و فقط صبح زود با هر چه استارت زدن روشن نمیشه و با یکسره کردن سوکت پمپ بنزین با باطری روشنش میکنم و بعد از روشن شدن در طول روز مشکلی نداره اما باز صبح زود روز بعد همین آش و کاسه

   پاسخ
  • دقیقا ماشن من هم سمند هستش همین مشکل رو پیدا کرده
   پیش باطری ساز بردم گفتن که از سیم کشی ماشین هستش و باید ببرم سیم کشی رو چک کنن

   پاسخ
 • سلام
  ماشینم را بردم کارواش موتورشویی اما شب خواستم جایی برم استارت میخورد وروشن نمی شد .اما صدا پمپ شنیده نمی شد علت چیست؟

  پاسخ
  • باسلام احتمالا قسمت های برقی ماشین دچار اب خوردگی شدند بعد از شستن موتور حتما قسمت های شمع و وایر وکویل و سوکت ها را با بادزن ملایم فقط خشک کنید و بعد دوباره استارت بزنید

   پاسخ
   • سلام در پژو ۴۰۵ من از منفی چراغ تست که میزنم به رله دوبل به پمپ بنزین ۲ برق نمیاره منفی و مثبت پمپ بنزین ۲تاش شده مثبت چراغ روشن میکنه چیکار باید بکنم ممنون

    پاسخ
  • مشکل احتمال ۹۰ درصد از رله دوبل هستش

   پاسخ
   • سلام ببخشید در ماشین دنا الان چن روزه وقتی سویچ را باز میکنم صدای پمپ نمیاد اما ماشین روشن میشه و امپر بنزین هم حرکت میکنه لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ
   • سلام رنگ سیم های برق ورودی پمپ بنزین پیکان انژکتور را مشخص کنید هرکدوم چیه

    پاسخ
 • باسلام،من مغزی پمپ بنزین ماشینمو عوض کردم،خیلی استارت میخوره تا روشن بشه، لطفا راهنمای کنید با تشکر

  پاسخ
 • سلام پمپ بنزین ماشین من پراید هست پمپ صداش نمیومد پمپ رو باز کردم از داخل باک در اوردم گذاشتم توی یه ظرف نفت فیش شو که قبلا در اوردم بودم رو زدم سر جاش و سوعیچ رو باز کردم کار میکرد بعد چند ثانیه قطع شد دوباره سوعیچ رو که باز کردم دیگه کار نمیکرد چند بار این کار رو کردم راه نیوفتاد اومدم از باطری برق مستقیم گرفت سالم بود کار میکرد ولی فیش شو که جا میزنم سوعیچ رو باز میکنم کار نمیکنه مشکل از چیه میتونید راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پرویزپاپی
   آگوست 28, 2020 5:14 ب.ظ

   باسلام وخسته نباشی.من یک پراید ۱۱۱مدل۹۲دارم که درفصل گرما هرموقع تو اتوبان حرکت میکنم بعداز مسافت هشتاد الی نود کیلومتر ماشین دیگه گاز نمی خوره وباید ده دقیقه خاموش بشه که دوباره به حرکت دربیاد.خازن پمپ بنزینش عوض کردم دوباره همین طوره خواهش میکنم راهنمایی کنید

   پاسخ
   • سلام.شاید خیلی دیره واسه جواب دادن….ولی باید مغزی پمپ بنزینتو عوض کنی…چون سیمپیچش نیمسوزه.علت خاموش کردن خودروی شما پس از طی مسافتی بدلیل اینه که مغزی پمپ داغ میکنه و ازکار می افته و پس از دقایقی که خنک میشه جواب میده…

    پاسخ
 • سلام وقت بخیر اقا ماشین من 206 تیپ 2 هستش یه مدته استارت اولو که میزنم پمپ بنزین کار نمیکنه ولی برای استارت دوم صدای پمپ میاد استارت میزنم روشن میشه مشکل از کجاست پمپ هستش یا bm34 هستش ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
 • با سلام.علت خاموش نشدن پمپ بنزین ۴۰۵ slx چه میباشد.مدام روشن است حتما ماشین هم خاموش باشد پمپ روشن است

  پاسخ
  • سلام مشکل از سوکت برق پمب احتمالاگشاد کرده مادگی رو تنگ تر کنید در ضمن با اسپره شستشو هردو سسوکت را تمیز کنید

   پاسخ
 • سلام من ماشینم پرایده و مغزی پمپ بنزینشو عوض کردم و چند ساعت بعد تعویض ماشین روشن شد وقتی خاموشش کردم و دوباره روشنش کردم یهو خاموش شد و دیگه روشن نمیشه و صدا پمپش قطع شده مشکلش چیه؟

  پاسخ
 • سلام ماشین من ۴۰۵ هست .بعضی اوقات ماشین رو میخام روشن کنم صدای پمپ یه کوچولو میاد بعد قطع میشه دیگ صدای پمپ نمیاد ماشینم روشن نمیکنه یکی دوساعت که دست بهش نزنی درست میشه .مشکل چی هست توروخدا کمک کنید تعمیرکار کسی سردرنمیاره خیلی اینور و اونور گزاشدتم تو جاده.

  پاسخ
 • سلام، در اين متن در هر دو مورد نوشتين بايد پمپ تعويض شود، يعنى پمپ بنزين نيم سوز رو نميشه تعمير كرد؟
  ماشين m3 هست و پمپ بنزينش رو نميشه گير اورد

  پاسخ
 • فرشاد داناییان
  آوریل 17, 2020 3:07 ب.ظ

  سلام یک هفته پیش تا حالا صبح ها ماشین تک استارت روشن میشه ولی خیلی بد کار میکنه یعنی باید گاز زیادتر بدی تا خاموش نشه و تِپ تِپ میکنه بعد 10-15 ثانیه اوکی میشه طول روز هم مشکل نداره فقط اول صبح اینطوره میخواستم بدونم ربطی به بنزین یورو 4 که اخیرا در شهر ما خرم آباد عرضه میشه داره یا نه چون بار اول که یورو 4 زدم یه مقدار بنزین معمولی توش بود 30 تا یورو 4 زدم با اون قاطی شد خیلی محسوس نبود بار دوم که بعد چند روز مجددا یورو 4 زدم اینبار چون تقریبا تمام باک پر شد از یورو 4 خودشو نشون داد. بنظرتون الان که همه بنزین داخل باک یورو چهاره میزان بنزین داخل باک به نصف رسید معمولی نزنم تا درصد این بنزین کوفتی بیاد پائین یا بزارم کاملا تموم بشه بعد معمولی بزنم؟(البته فکر کنم اکتان این بنزین پایین باشه) ضمنا صافی بنزین و شمع ها رو هم عوض کردم.کل سیستم انژکتور و سوزنها رو هم دادم شستن دستگاه دیاگ هم تمام پارامترها رو عالی نشون میده .ضمنا پمپ بنزین رو هم درآوردیم از بالا داخل باک رو نور انداختیم بازدید کردیم نه گل و لای ته باکه نه آب داخلشه..ممکنه ایراد از شیر یک طرفه پمپ بنزین باشه؟ بنظرتون چکار کنم خیلی رو اعصابمه این موضوع.ممنون میشم راهنمایی کنین.ماشین دنا هست

  پاسخ
  • موقع استار زدن پات روی گاز نباشه و چن ثانیه اجازه به ماشین در جا کار کنه.سنسور دمای اب و استپر مور چک شود

   پاسخ
 • با یه رله دوبل دیگه امتحان کنید

  پاسخ
 • مجید ترسلی
  می 10, 2020 6:06 ب.ظ

  با سلام من ماشین پژو پارس دارم ماشین ون بعضی مواقع در حرکت خاموش میشود بعلت نرسید بنزین به موتور وبعداز مدتی حدود ربع ساعت دوباره بنزین می ایدوماشین روشن میشود علت چیست

  پاسخ
 • من پژو ۲۰۶تیپ دو دارم مدل ۸۴مشکلم اینکه بعضی وقتا استارت نمیخورد روشن نمیشد که مشکل از فیش برق پمپ بنزین بود نمیدونم چرا بعضی وقتا بنزین میاد توش داخل فیش خیس میشه

  پاسخ
 • سلام
  برقکار سیم کشی پمپ بنزین رو یکسره کرده و میگه سیم از پشت کامپیوترش تا پشت رله ها قطعی داره .خواستنم ببینم دوستان کسی میدونه سیم فرمان پمپ بنزین که به پشت رله ها میاد چه رنگی داره تا چکش کنم که قطعی داره یا نه

  پاسخ
 • محسن نیلفروش
  ژوئن 19, 2020 2:42 ب.ظ

  سلام.سمند مدل ۸۹ دارم در ترافیک سنگین یا گرمای زیاد مقدار زیادی مسافت که طی میکنم ی مرتبه ماشین ریپ میزنه و خاموش میشه(مثل ماشین های قدیمی که سیفون بنزین داشت و داغ می کرد و خاموش می شد)بعد از ی چند دقیقه که خنک شد دوباره روشن میشه حرکت میکنه.لطفا راهنمایی بفرماییدممنون

  پاسخ
  • الیاس بهروش
   سپتامبر 4, 2020 11:38 ق.ظ

   سلام
   یه سیم یکسره به پمپ وصل کنید (ازباطری) و استارت بزنید تا ماشین روشن شه و اگه دیگه توی ترافیک خاموش نشد ، رله دوبل رو عوض کنید مشکل حل میشه .
   و اگر (وقتیکه پمپ رو یکسره کردید ، بازم خاموش شد …پمپ رو عوض کنید ( چون ضعیف شده )

   پاسخ
   • سلام، ماشین آردی سر صبح با تک استارت روشن میشه ولی استارت گرم بد روشن میشه،یعنی بیشتر استارت میخوره.مثلا ماشین گرم باشه خاموشش کنی و یک ربع بعد بخوای روشن کنی زیاد استارت میخوره

    پاسخ
  • با سلام ماشین من پرایده مدل ۹۸ هستش و دو نوع ایراد داره… اول اینکه وقتی هوا یکم سرد میشه اول صبح سوییچ را که باز میکنم صدای پمپ بنزین نمیاد و استارت هم که میزنم ماشین روشن نمیشه… برا همین صبح ماشین را نمیتونم روشن کنم و نزدیکای ظهر میتونم روشنش کنم… دوم اینکه ماشینو که روشن میکنم اولش مشکلی نداره ولی بعده ده بیست ثانیه ماشین خفه میکنه و میخواد خاموش کنه که در اون حالت دنده را آزاد میکنم و چند بار پدال گازو فشار میدم تا اینکه موتور خاموش نکنه و بعدش دیگه ماشین راه میافته… هرجا بردم نتونستن عیبیابی کنن

   پاسخ
 • سلام خودروی من206 تیپ2هستش
  برق به سر پمپ بنزین نمیرسه
  رله دوبلشو عوض کردم پمپ بنزینم عوض کردم ولی هنوز مشکلش برطرف نشده اگه مشکلشوکسی میدونه لطفا راهنماییم کنه ممنون

  پاسخ
 • سلام ماشینم ۲۰۶وقتی ماشین رو روشن میکنم دو ثانیه کار می کنه بعد خواموش میشه برق پمپ بنزین رو یکسره می کنم روشن می مونه به نظر شما علتش چیه

  پاسخ
  • الیاس بهروش
   سپتامبر 4, 2020 11:35 ق.ظ

   سلام
   مشکل از رله دوبل هستش ( رله دوبل رو عوض کنید اگر درست نشد ….برید سراغ ECU و حتی توپّی سوئیچ )

   پاسخ
 • سلام دوستان ترخدا کمک کنید پژو مدل ۴۰۵ مدل ۸۵ دارم رو بنزین روشن نمیشه فیوز پمپ بنزین همش میسوزه

  پاسخ
  • صافی پمپ بنزین خیلی خیلی جرم گرفت باید پمپ بنزین رو درش بیاری و صافی رو خوب تمیزش کنی .چون به پمپ فشار میاد فیوز میسوزه .

   پاسخ
 • پرویزپاپی
  آگوست 29, 2020 1:42 ق.ظ

  یک پراید۱۱۱مدل۹۲دارم که درفصل گرما ودراتوبان بعداز هشتادالی نودکیلومتر حرکت.پمپ بنزینش از کار می افته.وبعدازده دقیقه که سردشد دوباره خوب میشه.یک بارهم خازن پمپ بنزین عوض کردم که فایده ای نداشت.خواهش میکنم راهنمایی کامل انجام بدین باتشکر

  پاسخ
  • سلام دوستان از رله دوبل که پمپ بنزین رو برحقش رو یکسره میکنم جواب میده مشکل از کجاست

   پاسخ
 • سلام یه تجربه که برای من حدود ۲ میلیون آب خورد من توی جاده مخصوصا سربالایی فیوز پمپ بنزین می سوخت بعد از کلی هزینه پمپ بنزین رو عوض کردیم درست شد علتشم خرابی پمپ و آمپر کشیدن زیاد بود

  پاسخ
  • .بهتر بود اول صافی رو تمیز میکردی. چون کثیف بود ه بهذپمپ بنزینفشار میاورده و باعث سپختن فیوز میشده.

   پاسخ
 • سلام بنده ماشینم وانت زامیاد دوگانه‌ هستش. امروز وقتی سوئیچ رو باز کردم صدای پمپ رو نشنیدم یعنی خیلی ضعیف بود. لطفا بفرمائید مشکل از چیه؟

  پاسخ
 • البته استارت و کارکرد ماشین مشکلی نداره فقط بعد از باز کردن سوئیچ صدای پمپ نیستش

  پاسخ
 • سلام ماشین من پژو 405 دوگانه سوز کارخونه هست مدل 86 مشکلش اینه که توحر کت خاموش میکنه دیگه برق به کوئل وپمپ بنزین نمیرسه باید چند دقیقه صبر کنم چند بار استارت بزنم تا روشن بشه تو دیاگ چیزی نشون نمیده پمپ بنزین عوض کردم مغز سوئیچ عوض کردم سنسور کیلومتر سنسور دما آب کوئل همه رو عوض

  کردم اما درست نشد کسی میدونه مشکل از چیه لطفا اگه میدونید بگید خیلی ممنونم

  پاسخ
 • سلام دوستان، من یه پراید دارم، وقتی سوئیچ رو میبندم پمپش سه ثانیه کار میکنه، علتش چیه؟

  پاسخ
 • سلام من یه آردی 84 خریدم ، وقتی ماشین روشنه و خاموشش میکنم و سوییچ رو در میارم هنوز داره صدای پمپ بنزین میاد و تزریق میکنه ، واسه همین وقتی شب تا صبح بمونه ماشین خفه میکنه و بد روشن میشه ، رله دوبل رو عوض کردم و مشکل حل نشد ، میشه راهنمایی کنید ؟

  پاسخ
 • سلام در پژو ۴۰۵ من از منفی چراغ تست که میزنم به رله دوبل به پمپ بنزین ۲ برق نمیاره منفی و مثبت پمپ بنزین ۲تاش شده مثبت چراغ روشن میکنه چیکار باید بکنم ممنون

  پاسخ
 • سید علی اکبر
  نوامبر 23, 2020 3:13 ق.ظ

  سلام ماشین پراید سؤیچ که میبندم تا دو سه دقیقه بعد هم پمپ بنزین کارمیکند دلیلش چیه ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • سلام من ماشینم ورناست مشکل من اینه که وقتی ماشین سرده ماشین گاز نمیخوره بعد یهو ول میکنه سالها پیش هم داشت هر جا میبردم چون ماشین گرم بود ایراد رو نمیفهمیدن بعد یک جایی تعمیر کرد درست شد و یادم هم نیست جه کرد الان مجددا همونطور شده بردم کلا کنیستر و پمپ بنزین رو عوض کردن دو ماه خوب بود الان دوباره اونجوری شده بردم میگه بازم از پمپه میشه راهنمایی کنید ایا پمپ بنزین رله ای داره که وقتی ماشین گرم باشه رله عمل میکنه؟

  پاسخ
 • امیر داوری
  نوامبر 26, 2020 2:44 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من ماشینم پژویه پمپ بنزینشو عوض کردم مغزیشو اما از زمانی که عوض کردم ماشین اصطلاحا ریپ میزنه و تو دور بالا کم میاره
  میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام ماشین من تیبا مدل 92 است. در حالت عادی همه چی خوبه، اما تو ظهر تابستون اگه تو ترافیک بمونم ماشین خاموش میشه. و باید حدود 15 دقیقه صبر کنم تا دوباره شرایط عدای شه. خودم فکر میکنم مشکل از گرم شدن پمپ بنزین باشه. چی کار میتونم بکنم؟ با سپاس

  پاسخ
 • سلام ، ماشین من ریو است ، یه دفعه یه لحظه خاموش شد ، البته بنزینم نداشتم بعد دوباره ردشن شد و بنزین زدم ولی دیگه از پمپ بنزین روشن نشد ، صدای پمپ هم نمیاد ، علتش فقط سوختن پمپ بنزین میتونه باشه ؟؟ ممنون میشم کمک کنید ک هزینه اضافی پرداخت نکنم

  پاسخ
 • با سلام من پراید ۸۵ دارم وقتی سه چهار ساعت ماشین خامونش باشه چندین بار باید استارت بزنم تا روشن بشه وقتی روشن شد و ماشین گرم شد با تک روشن میکنه مشکل پمپ بنزین هم نداره برق هم سر شمع میاره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام به همه دوستان. پرشیا دارم مدل ۹۰. دیشب پمپ بنزینم بعد از خاموش شدن ماشین یکسره کار می‌کرد و خاموش نمیشد. مجبور شدم فیوز کالسکه ای و جدا کنم تا صبح. صبح فیوز و نصب کردم دیدم دیگه از پمپ بنزین صدایی در نمیاد و بنزین نمی‌کشه و ماشین روشن نمیشه. ناامید شدم و رفتم پمپ بخرم. گفتم بذار قبلش دو تا رله داخل موتور و باز کنم نگاه کنم. خدا رو شکر یکی از رله ها توش آب رفته بود و آب کرده بود که با خشک کردن با سشوار همه ی مشکلات حل شده حتی ریپ زدن ماشین.

  پاسخ
 • سلام چرا پمپ بنزین تند تند میسوزه از وقتی دزد گیر بستم اینجوری شده

  پاسخ
 • سلام
  ماشین من سمند بعضی وقت ها پمپ بنزین کار نمی کنه و چند بار بایر سوئچ باز و بسته کنم که کار کنه رله دوبل و پمپ هم تعویض کردم‌. ولی باز هم درست نشده؟ دوستان کسی می دونه علت چیه کلی هزینه دستم گذاشته؟

  پاسخ
 • سالار خانی
  مارس 21, 2021 7:39 ب.ظ

  ماشین من صفره و زود زود خاموش میشع و صدای پمپ هم نمیاد .ولی پمپ رو تعویض کردم بازم درست نشد .ولی فک کنم رله دوبل خراب شده و اینهمه اذیتم میکنه .

  پاسخ
 • سلام بنده خودرو لیفان دارم و وقتی باک بنزین فول هست مشکل ندارم ام وقتی نصف میشود مانند اینکه بنزین ندارد عمل میکند،هم پمپ و هم شناور رو بازدید کردم به ظاهر مشکلی نداره،ایراد ازکجاست ممنون

  پاسخ
 • باسلام خودروم پراید میباشد هروقت سوئیچ باز میکنم یه نیم صدا ازپمپ میاد وماشین روشن نمیشه رله ها چک کردم برق کامل پشت امپرها هست ولی وایر سر کویل جدا میکنم هیچ جرقه نمیزنه بعداز مدت زمانی دوباره خودبخود مشکل حل میشه دستور بفرمائید راهکار چه هست ممنون

  پاسخ
 • مسلم نوروزی
  ژوئن 25, 2021 3:17 ق.ظ

  سلام دوستان من توی این هفته دوبارپمپ بنزینم سوخته رله ام عوض کردم فایده ای نداشت الانم ماشین بیست دقیقه که روشنه خودش خاموش میشه ده بیست دقیقه بایدبمونم تاخنک بشه لطف کنید راهنمایی کنید که چرا پمپ سریع نیم سوزمیشه ممنونم

  پاسخ
 • عبدالحمید صمدی
  جولای 23, 2021 1:13 ق.ظ

  هنوز ج نگرفتم منتظرم ممنون دوستان

  پاسخ
 • سلام وقتی بنزین ماشینم به یک خط مانده میرسه عین این که بنزین داره تموم میشه ماشین کار می‌کنه همش ریپ میزنه ،بنزبن قطع و وصل میشه پمپ بنزین عوض کردم راه دوبل عوض کردم تمام کارهای دیگرم انجام دادم درست نمیشه فقط وقتی به این حالت میرسه بنزین میزنم درست میشه خیلی مکانیکی بردم ولی درست نشده ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ماشین من 206 تیپ 2 هستش
  وقتی ماشین خاموشه و سوئیچ هم روش نیست هر یه ربع 20 دقیقه یه بار صدای پمپ میاد (پمپ کار میکنه) و بعد 2 سه روز باطری خالی میکنه به چند جا هم نشون دادم کسی نتونسته مشکلشو حل کنه کسی هست بتونه راهنماییم کنه مشکل از چیه؟

  پاسخ
 • سلام من ماشینم آردی مدل ۸۵ هست با باز کردن سوئچ صدای پمپ اصلا نمیاد باید از سوکت سر دلکو مستقیم کنم تا روشن شه و یکسره میمونه لطفا راهنمایی کنید چکارکنم تا با باز کردن سوئچ صدای پمپ به گوش یرسه؟

  پاسخ
 • سلام مهندس وقتتون بخیر خسته نباشین.مهندس یه سوال داشتم ماشینم پراید ۸۵ در هوای سرد صبحا بد روشن میشه(سنگین)و خیلی موقع ها هم صدای پمپ بنزین نمیاد و برق اصلی ماشینو چن ثانیه قطعو وصل که میکنم دوباره که سویچ رو باز میکنم صدای پمپ میادو بعد ماشین روشن میشه خواستم قبل از این که مکانیکی ببرم یه راهنمایم بکنین ممنونم

  پاسخ
  • سلام. ماشین پژو ۲۰۶ مدل ۸۹ دارم. پمپ و باک تازه عوض کردم، در حالت خاموش بودن ماشین ، دقیقا هر سه دقیقه یک بار پمپ صدا می دهد(صدای وژَ مانندی) آیا میتونه خطرناک باشه؟

   پاسخ
 • درود برشما وقت بخیر خسته نباشید
  سوالی داشتم در مورد روشن نشدن ماشین
  من سمند ef7دارم به تازه گی تعمیر کامل کردم ماشین خوب بود ولی چند روزی هست ماشین خیلی استارت میخوره و روشن نمیشه بعضی اوقات هم روشن میشه
  رله دوبل رو هم عوض کردم ماشین روشن شد خواستم حرکت کنم خاموش شد و بعد هر چقدر استارت زدم روشن نشد
  بعد از حدود یک ساعت بعد دوباره استارت زدم روشن شد
  این اتفاق صبح ها اتفاق می افته یعنی اگه صبح روشن شد تا آخر شب دیگه روشن میشه
  بعضی اوقات صبح ها روشن میشه و بعضی روزها هم روشن نمیشه
  صدای پمپ بنزین میاد ولی ولی احساس میکنم صداش نسبت به قبل ضعیفتر هست ممکنه از پمپ بنزین باشه
  وچک کردم خروجی بنزین رو هنگامی که سوییچ رو باز میکنم بنزین نمیاد با زدن استارت خروجی بنزین دارم و نمیدانم طبیعی هست یا اینکه باید با باز کردن سوییچ خروجی بنزین داشته باشیم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با سپاس

  پاسخ
 • سلام من ی پراید مدل 84 دارم برق برای پمپ بنزین نمیره البته گاهی میرسید چند ساعت کار میکرد وقتی خاموش میکردم دیگه قطع میشد تا مثلا بعد ی روز باز صدای پمپ میومد روشن میشد
  ولی الان کلا دیگه قطع شده
  پمپ بنزین رله دوبل عوض کردم س فیوزم همینطور ولی درست نشده
  ماشین روی گاز کار میکنه و برق برای وایر دلکو ب راحتی میاد
  برق 12 ولتم ب پمپ دادم اما تاثیر نداشت
  ممنون

  پاسخ
 • سلام واقعا عالی بود هم توضیحات هم جوابا ویه سوال ماشین من ال۹۰ مدل ۸۶ هست بنزین براموتور نمیومد پمپ رو نگاه کردم فیشش رسوب گرفته بود تمیز کردم درست شد ولی امروز باز قطع شد خواستم ببینم فیوزش دقیقا کجاست وباید چه چیزای رو چک بکنم

  پاسخ
 • سلام. پژو 405 دارم تمام سرویس رو انجام دادم و شمع با وایر واستپر تعویض کردم ولی ماشین توی حرکت بعد از ده دقیقه گاز نمیخوره و دور موتور از 2یا3هزار بالا نمیره وشروع به پایین اومدن میکنه ولی سویچ میبندم وباز میکنم تا ده دقیقه دیگه خوب میشه و دوباره گاز نمی خوره بی‌زحمت راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • سوزن انژگتور ها وپمپ بنزین چک شود

   پاسخ
   • سلام پمپ بنزین به صداافتاده بود عوض کردم و پمپ نو انداختم باز صدای ممتد ویز بلند هنوز هست!!!! ماشین وانت هست مشکلی برای پمپ ایجاد نمیشه؟ پمپ بنزین بیرون باکس هست ۸۰۰ خریدم انصافا ، خراب نشه باز؟ خیلی ممنون

    پاسخ
  • سلام خسته نباشید.ماشین پراید بنزینم نصف بود بخاطر طولانی بودن مسیر رفتم پرش کردم ولی بعد چند دقیقه گاز نخورد پمپ بنزین کار نکرد چتد دقیقه وایسادم باز کار کرد بعد حرکت کردم بعد چتد دقیقه باز کار نکرد قطع و وصل میشه مشگل از چیه

   پاسخ
 • سلام من ماشینم پراید هستش یک سیم از پمپ بنزین به عنوان کلید مخفی استفاده کردم ولی هم سیم داغ میکنه هم کلیدم

  پاسخ
 • سـلام اگه میشه جوابم بدید چراپمپ همیشه صدایش هست تاموقعی که ماشین خاموش کنم

  پاسخ
 • سلام ماشین من سمند ef7 هست، پمپ بنزینش کار نمیکنه هر دفعه ک ضربه میزنم روش راه میوفته! انگار ک گیرپاچ کرده، مشکل چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام
  اگر مغزیه برای ۲۰۶تیپ۵
  با فشار۱۲بار قرار بدیم مشکلی برای سیستم سوخت به وحود میاره

  پاسخ
 • سلام خدمت شما
  سوالی داشتم خدمت شما ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  سمند مدل ۹۰ ef7 دوگانه شرکتی دارم
  وقتی سوئیچ باز میکنم پمپ بنزین کار نمیکنه
  بمحض استارت خوردن شروع بکار میکنه!
  نکته جالب اینکه وقتی برق باطری را قطع و دوباره وصل میکنیم و سوئیچ را باز میکنیم برای اولین بار پمپ کار میکنه ولی دفعات بعدی درحالت سوئیچ باز اصلا کار نمیکنه
  ک باعث طولانی شدن استارت خوردن ماشین میشه
  باطری ساز و مکانیک سردر نمیارن لطفا من راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  ماشین من پراید و صدای پمپ بنزینم نمیومد کلا پمپ بنزینو عوض کردم باز پمپ بنزین کارنکرد رله دوبل و سوکت دورموتور و قطع کن تعویض کردم باز روشن نشد و پمپ کارنکرد الان سه روزه درگیر ماشینم و مکانیک خوبم نداره اینجا لطفا لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام ماشین سراتو من به یکباره خاموش شد و دیگه روشن نمیشه
  استارت میخوره ولی روشن نمیشه
  به نظرتون مشکل چیه؟

  پاسخ
 • باسلام ماشین من سویچ که باز میکنم صدای پمپ نمیاد همه فیوز ها رو هم چک کردم حتی پمپ بنزینم باز کردم یه سرع هم کردم رله دوبلم عوض کردم اما درست نشد لطفا راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 • سلام میشه بپرسم منفی پمپ بنزین 206کدوم سیمه یا چگونه اتصال منفی بهش بدم

  پاسخ
 • سلام ماشین سورن مدل91 موتور xu7 هرچقدر استارت میزنم روشن نمیشه اما بنزین تو ریل سوخت انژکتورها رو که خالی میکنم با تک استارت روشن میشه، اما دوباره که خاموش میکنم روشن نمیشه یعنی هر بار باید بنزین تو ریل سوخت رو تخلیه کنم تا روشن بشه!! به نظرتون ایرادش چیه؟؟

  پاسخ
  • درود. فشار ریل سوخت چک کنید، اگر زیاد بود، ابتدا انژکتورها شستشو دهید، (فشار بالی سوخت پشت انژکتور کثیف که میافته از شروع حرکت پیستون مغناطیسی انژکتور جلوگیری میکنه، ریل را که تخلیه میکنید انژکتورها برا شروع کار ازاد میشن، رفع کثیفی بشه درست میشه، اگر بعداز تمیز کردن انژکتورها مشکل ادامه داشت، رگلاتور داخل باک کنار پمپ بنزین را تعویض کنید احتمالا قفل کرده وظیفه تخلیه فشار اضافی به باک انجام نمیدهد، فشار اضافه میافته پشت انژکتورها )

   پاسخ
 • باسلام ماشینم پراید دوگانه فابریک هست رو گاز شتاب عالی داره ولی رو بنزین شتاب نداره وماشین سنگین هست وحتی امپر میکشه بالا بااینکه مغزی پمپ .فیلتر بنزین وانژوکتور ها هم سرویس شدن ولی عیب مرتفع نشد لطفا همراهی کنید باتشکر

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  نیسان وانت دوگانه دارم الان چندین ماهه که هر چند روز یکبار سوکت کابل برقی که به پمپ بنزین وصل میشه اب میشه و ماشین روشن نمیشه تا سوکتو تمیز کنم و بزارم جاش تا الان هم دوبار مغزی پمپ باز کردم و نو گذاشتم اما بازهم این مشکل هست
  لطفا لطفاً راهنمایی کنید که به شدت داره اذیت می کنه

  پاسخ
 • محمد رضا تقی زاده
  ژانویه 19, 2024 10:06 ب.ظ

  سلام، خسته نباشید، سایت شما را دیدم واقعا عالی جمع کردید و موفق باشید.
  من تیبا ۲ مدل ۹۸ دارم ، تقریبا ۲ روز است وقتی سویچ را باز میکنم بعد چند ثانیه که صدای پمپ سوخت بایستی قطع شود..!! دیگه قطع نمیشه و ماشین را هم روشن میکنم اون صدا همچنان هست مضافا اینکه یه صدای “تق تق” خفیفی هم در اطاق ماشین به گوش میرسه، به مکانیک باطری ساز نشون دادم متوجه نشدند، راهنمایی بفرمایی چه میتونه باشه و چکار باید کرد..!؟؟
  ممنون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی ماشین من پراید۸۹ صبح اول صبح فقط میخام روشن کنم یک لحظه پمپ کار میکنه دیگه از کار میفته دیگه باید هفت هشت بار سوئیچ باز بسته کنم تا دوباره پمپ عمل کنه چرا اینطوری میشه فقط طرف صبح هوا سرده دیگه بعدش درست میشه

  پاسخ
 • سلام، پراید نیمه انژکتور دارم هرچی سوئیچ میبندم باز سیفون یکسره کار میکنه
  باید چندبار سوئیچ را بازو بسته کنم تا قطع بشه یا از فیوز۳تایی زیر کاپوت برق قطع کنم
  هرجا میبرم میگن کار ما نیست قدیمیه
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up