آموزش تعمیرات خودرو – آموزش تعمیر خودرو – آموزش تعمیرات ای سی یو 


آموزش تعمیرات خودرو – روش تعریف کلید EMS VALEO

در این سیستم قابلیت تعریف ۲ تا ۵ کلید وجود دارد . لازم به ذکر است در صورتی که ۲ کلید از قبل تعریف شده باشند و بخواهیم کلید های دیگری نیز تعریف کنیم باید ۲ کلید تعریف شده را برای سیستم تعریف نمائیم و در واقع تعریف کلیه کلیدها همزمان باید انجام گیرد . لازم به ذکر است قبل از انجام عملیات سوئیچ باید بسته باشد .

۱ – سوئیچ ( کلید خام یا تعریف شده از قبل ) را باز کرده و دستگاه عیب یاب IKO DIAG را به کانکتور عیب متصل نمایید ( چراغ در حال چشمک زدن است )

۲ – در منوی مربوطه وارد قسمت تعریف کلید شوید دستگاه از شما کد دسترسی مربوطه را می خواهد ( کد مربوطه در کارتی که همراه کلیدها به مشتری تحویل می شود موجود می باشد ) کد را وارد نموده بعد از ۲ ثانیه کلید اول تعریف شده لذا موتور از قفل خارج شده و خودرو استارت می خورد ( چراغ در حال چشمک زدن است ) .

۳ – بین هر کلید تعریف شده و کلید بعدی ، سوئیچ باید کمتر از ۲۲ ثانیه بسته باشد تا نیازی به تکرار عملیات و درج مجدد کد دسترسی نباشد . لذا بعد از تعریف کلید اول و زدن استارت به ترتیب با هر کلید سوئیچ را باز کرده و استارت بزنید بدین ترتیب ICU کلیه کلیدها را در خود ذخیره نموده و قابلیت شناسایی آن ها را خواهد داشت ( چراغ در حال چشمک زدن است )

بعد از اتمام کلیدها ، سوئیچ را بسته ۲۲ ثانیه منتظر بمانید ( چراغ خاموش خواهد شد ) .

توجه : پس از تعویض ICU و یا ایسیو در این خودروها باید ICU و یا ایسیو جدید برای سیستم تعریف شود در غیر این صورت امکان استارت خودور نمی باشد .

مراحل تعریف ECU :

۱ – سوییچ را باز کرده و دستگاه عیب یاب IKO DIAG را به کانکتور عیب یاب متصل نمایید ( چراغ در حال چشمک زدن است )

۲ – در منوی دستگاه وارد تعریف ECU شده و کد دسترسی را وارد نمایید بعد از ۲ ثانیه ECU تعریف ، موتور از قفل خارج و خودرو استارت می خورد ( چراغ عملکرد استاندارد خود را دارد ) .

توجه : در تعویض ایسیو در صورتی که کلیدها خام نباشند نیازی به تعریف کلید نمی باشد ولی در صورتی که کلیدها خام باشند باید بعد از تعریف ای سی یو حتما تعریف کلید انجام شود تا موتور از قفل خارج شود .

مراحل تعریف ICU :

۱ – سوییچ را باز کرده و دستگاه عیب یاب IKO DIAG را به کانکتور عیب یاب متصل نمایید ( چراغ در حال چشمک زدن است ) .

۲ – در منوی دستگاه وارد تعریف ECU شده و کد دسترسی را وارد نمایید بعد از ۲ ثانیه ECU تعریف ، موتور از قفل خارج و خودرو استارت می خورد ( فقط برای همین یک کلید ) ( چراغ در حال چشمک زدن است ) .


برای ثبت نام در دوره های آموزشی پارسیان صنعت خودرو فرم زیر را پر نمایید !

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست