آموزش مالتی پلکس خودرو

دوره مالتی پلکس ( ایرانیزه و فرانسوی ) : 2 دوره مالتی پلکس فرانسه و ایرانی به همراه دوره آموزش تعمیرات ECU در مجموعه ما برگزار می شود. در واقع با پرداخت هزینه یک دوره شما در دوره آموزش مالتی پلکس هم شرکت خواهید کرد.

مدت زمان دوره تعمیرات ایسیو + دوره آموزش مالتی پلکس ( ایرانی و فرانسه ) : 16 روز

محل برگزاری : تهران ( حضوری )

زمان شروع : به صفحه دوره تعمیرات ایسیو مراجعه شود

پشتیبانی مادام العمر

مدرک : QAL انگلستان

پیش نیاز : بدون پیش نیاز ( آموزش از پایه )

مالتی پلکس چیست ؟

اگر بخواهیم همه قطعات و حسگرهای الکترونیکی اتومبیل رابه ایسیو وصل کنیم با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه میشویم که فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار دشوار می کند و این حجم از کابل نیز ممکن است گاها دچار اتصال و یا … شود . در نتیجه برای غلبه کردن به این مشکلات و مسائل، مالتی پلکس خودرو وارد عمل می شود . عملکرد سیستم مالتی پلکس خودرو بدین صورت است که به جای استفاده از کابل های بسیار ، دستورات ECU به هر قطعه با یک کد اختصاصی فرستاده می شود . در واقع بوسیله یک زوج کابل و بصورت سری تمامی قسمتهای خودرو کابل کشی می شود و هر قطعه بر اساس شناسه یا کد اختصاصی ای که دارد فرامین لازم را دریافت و اجرا می کند .

سرفصلهای آموزش دوره مالتی پلکس

نکته : تمامی مواردی که در زیر عنوان شده در دوره آموزش مالتی پلکس در مجموعه ما تدریس می شود. همچنین دوره مالتی پلکس به همراه دوره تعمیرات ایسیو آموزش داده می شود و تمامی موارد زیر نیز دارای نقشه شماتیک داخلی بردها می باشد.

آموزش تعمیر BSI

ایسیو ecu برای فرستادن فرامین صادره به قسمت های مختلف از سیستم BSI استفاده می کند . در واقع سیستم BSI بستری را فراهم می کند که ایسیو فرامین صادره و دیتاها را ارسال کرده و یا دریافت نماید . BSI شبکه ای را ایجاد می نماید که حسگرها و یا دیگر قطعات مرتبط با ایسیو در قالب این شبکه با ایسیو ارتباط برقرار می کند . این شبه شبکه پروتکل های مختلفی دارد که در سیستمهای فرانسوی تحت عنوان VAN و در خودروهای آلمانی با نام CAN شناخته می شود .

 

آموزش تعمیر BM34

bm34 در واقع مجموعه ای فیوز می باشد که می تواند پیام هایی را به قسمت های مختلف صادر کند. بی ام 34 به طور مستقل با دیاگ در ارتباط نیست و برای اینکار از BSI استفاده می کند.

 

آموزش تعمیر COM2000

کام 2000 یکی از اجراء سیستم مالتی پلکس در 206 های مالتی پلکس می باشد که وظیفه دارد مواردی چون رادیو، ضبط خودرو، برف پاک کن ها و دسته راهنما را کنترل کند و از طریق شبکه VAN به BSI وصل می باشد.

 

آموزش تعمیر BCM ECO MUX

آموزش تعمیر CBM ECO MUX

آموزش تعمیر CCN MUX

آموزش تعمیر CEC PARS

آموزش تعمیر CEC PARS

آموزش تعمیر FN MUX

آموزش تعمیر PDN و DDN

آموزش تعمیر RN SMS

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات ایسیو

لازم به ذکر است که آموزش مالتی پلکس فرانسه و ایرانیزه به همراه دوره آموزش تعمیرات ECU برگزار می شود . ( یعنی 3 دوره تنها با پراخت هزینه یک دوره ) 

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .