آموزش مالتی پلکس خودرو

ECU MultiPlexing

مالتی پلکس چیست ؟

اگر بخواهیم همه قطعات و حسگرهای الکترونیکی اتومبیل رابه ایسیو وصل کنیم با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه میشویم که فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار دشوار می کند و این حجم از کابل نیز ممکن است گاها دچار اتصال و یا … شود . در نتیجه برای غلبه کردن به این مشکلات و مسائل مالتی پلکس خودرو وارد عمل می شود . عملکرد سیستم مالتی پلکس خودرو بدین صورت است که به جای استفاده از کابل های بسیار ، دستورات ECU به هر قطعه با یک کد اختصاصی فرستاده می شود . در واقع بوسیله یک زوج کابل و بصورت سری تمامی قسمتهای خودرو کابل کشی می شود و هر قطعه بر اساس شناسه یا کد اختصاصی ای که دارد فرامین لازم را دریافت و اجرا می کند .

به دلیل پیچیدگی سیستم مالتی پلکس خودرو ، آموزش این قسمت به چند بخش تقسیم بندی شده تا کار آموز بتواند تسلط لازم را به مباحث ارائه شده پیدا نماید .

آموزش واحدهای تشکیل دهنده مالتی پلکس

آموزش واحدهای تشکیل دهنده مالتی پلکس

تعمیرات تخصصی مالتی پلکس | تعمیرات تخصصی اکو مکس

تعمیرات تخصصی مالتی پلکس

دیباگ مالتی پلکس | خطایابی مالتی پلکس | رفع خطا مالتی پلکس

دیباگ حرفه ای مالتی پلکس

معماری مالتی پلکس | آموزش مالتی پلکس و اکو مکس

معماری سیستم مالتی پلکس

آشنایی با CAN و VAN | آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش شبکه VAN و CAN

آشنایی با سیستم مالتی پلکس | آموزش تعمیرات ایسیو

آشنایی کلی با سیستم مالتی پلکس

BSI چیست و چه نقشی در خودرو ایفا می کند ؟

ایسیو ecu برای فرستادن فرامین صادره به قسمت های مختلف از سیستم BSI استفاده می کند . در واقع سیستم BSI بستری را فراهم می کند که ایسیو فرامین صادره و دیتاها را ارسال کرده و یا دریافت نماید . BSI شبکه ای را ایجاد می نماید که حسگرها و یا دیگر قطعات مرتبط با ایسیو در قالب این شبکه با ایسیو ارتباط برقرار می کند . این شبه شبکه پروتکل های مختلفی دارد که در سیستمهای فرانسوی تحت عنوان VAN و در خودروهای آلمانی با نام CAN شناخته می شود .

سایت آموزش تعمیرات ایسیو شرکت پارسیان صنعت خودرو

پاسخگوی تلگرام | پارسیان صنعت خودرو