آموزش مالتی پلکس خودرو | Car MultiPlexing

به طور خلاصه مالتی پلکس سیستمی است جهت کاهش مقدار سیم کشی در خودرو .

لازم به ذکر است آموزش مالتی پلکس فرانسه به طور کامل به همراه دوره آموزش تعمیرات ECU در مجموعه ما  همراه می باشد و شما را از گذراندن دوره جداگانه و هزینه های اضافی بی نیاز می کند .

مالتی پلکس چیست ؟

اگر بخواهیم همه قطعات و حسگرهای الکترونیکی اتومبیل رابه ایسیو وصل کنیم با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه میشویم که فرآیند تعمیر و نگهداری را بسیار دشوار می کند و این حجم از کابل نیز ممکن است گاها دچار اتصال و یا … شود . در نتیجه برای غلبه کردن به این مشکلات و مسائل مالتی پلکس خودرو وارد عمل می شود . عملکرد سیستم مالتی پلکس خودرو بدین صورت است که به جای استفاده از کابل های بسیار ، دستورات ECU به هر قطعه با یک کد اختصاصی فرستاده می شود . در واقع بوسیله یک زوج کابل و بصورت سری تمامی قسمتهای خودرو کابل کشی می شود و هر قطعه بر اساس شناسه یا کد اختصاصی ای که دارد فرامین لازم را دریافت و اجرا می کند .

BSI چیست ؟

ایسیو ecu برای فرستادن فرامین صادره به قسمت های مختلف از سیستم BSI استفاده می کند . در واقع سیستم BSI بستری را فراهم می کند که ایسیو فرامین صادره و دیتاها را ارسال کرده و یا دریافت نماید . BSI شبکه ای را ایجاد می نماید که حسگرها و یا دیگر قطعات مرتبط با ایسیو در قالب این شبکه با ایسیو ارتباط برقرار می کند . این شبه شبکه پروتکل های مختلفی دارد که در سیستمهای فرانسوی تحت عنوان VAN و در خودروهای آلمانی با نام CAN شناخته می شود .

مباحث آموزشی مالتی پلکس

به دلیل پیچیدگی سیستم مالتی پلکس خودرو ، آموزش این قسمت به چند بخش تقسیم بندی شده تا کار آموز بتواند تسلط لازم را به مباحث ارائه شده پیدا نماید .

آشنایی با سیستم مالتی پلکس | آموزش تعمیرات ایسیو

آشنایی کلی با سیستم مالتی پلکس

آشنایی با CAN و VAN | آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش شبکه VAN و CAN

معماری مالتی پلکس | آموزش مالتی پلکس و اکو مکس

معماری سیستم مالتی پلکس

دیباگ مالتی پلکس | خطایابی مالتی پلکس | رفع خطا مالتی پلکس

دیباگ حرفه ای مالتی پلکس

تعمیرات تخصصی مالتی پلکس | تعمیرات تخصصی اکو مکس

تعمیرات تخصصی مالتی پلکس

آموزش واحدهای تشکیل دهنده مالتی پلکس

آموزش واحدهای تشکیل دهنده مالتی پلکس

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات ایسیو

لازم به ذکر است که آموزش مالتی پلکس به همراه دوره آموزش تعمیرات ECU برگزار می شود . ( یعنی ۲ دوره تنها با پراخت هزینه یک دوره ) 

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دوره های آموزش پارسیان صنعت خودرو

فهرست