آموزش تعمیرات ایسیو ECU

آموزش تعمیرات ایسیو ECU و سنسورهای آن

سنسور های ایسیو | آموزش تعمیرات ایسیو

آشنایی با سنسورهای الکترونیک مرتبط با ایسیو و خودرو

خودروهای جدید که مجهز به ایسیو ECU می باشند حسگرها و سنسورهای الکترونیکی در ارتباط با ایسیو ECU نقش کلیدی ایفا می کنند که شما باید به نحوه عملکرد و تعامل آنها تسلط داشته باشید . این سنسورها از طریق سیگنال با ای سی یو و مالتی پلکس ارتباط دارند

 

سنسور های خودرو در دوره آموزش تعمیرات ایسیو 

آموزش جامع مالتی پلکس | آموزش تعمیرات ایسیو

آموزش جامع مالتی پلکس

برای کاهش سیستم سیم کشی خودرو از سال 1980 سیستم مالتی پلکس توسط شرکت آلمانی بوش ابداع گردید . مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس می باشد که خود شامل VAN ، CAN ، همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS موارد بسیار دیگر می باشد که با گذراندن دوره تعمیرات ایسیو قادر به شناخت ، عیب یابی و تعمیر مالتی پلکس می باشید .

آشنایی با مالتی پلکس 

دوره آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیر ایسیو ecu

واحد کنترل الکترونیکی خودرو ، کامپیوتر مدیریتی یا همان ECU ، در این دوره شما با ساختار ایسیو و تعمیرات آن هم از نظر سخت افزاری هم نرم افزاری و همچنین برنامه ریزی آن بصورت علمی و عملی آشنا میشوید و یاد می گیرید که چگونه عیب یابی و تعمیر پس از آن را انجام دهید

همچنین مشاهده فیلم های آموزش تعمیرات ایسیو  

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ایسیو ECU چیست ؟

ایسیو ecu یا سیستم مدیریت الکترونیک خودرو به عنوان کامپیوتر هدایت کننده خودرو تعریف می شود

ECU مخفف عبارت Engine Control Unit یا واحد کنترل موتور می باشد که تحت عنوان ECM یا Engine Control Module نیز شناخته می شود . ایسیو در واقع واحد کنترل الکترونیکی خودرو است که اولین بار توسط شرکت بوش آلمان در دهه 1980 میلادی برای کنترل سوخت رسانی به خودرو ابداع گردید ایسیو ECU مجهز به میکروکنترلر می باشد و توسط برنامه ای پشتیبانی می گردد . این برنامه مواردی همچون کنترل دما و سیستم خنک کننده موتور ، کنترل انتقال قدرت ، مقدار ترکیب شدن اکسیژن و سوخت و همچنین دیگر قسمتهای الکترونیکی خودرو را هدایت و کنترل می کند . ایسیو در خودروهای امروزی وظیفه مدیریت و کنترل همه ی قسمتهای خودرو به خصوص موتور و سیستم انتقال قدرت را بر عهده دارد .
ایسیو چیست | ECU چیست | آموزش تعمیرات ای سی یو

فیلم ها و مطالب آموزش تعمیرات ایسیو

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی MC33291

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آی سی MC33291 آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی MC33291 : آی سی MC33291 هشت عدد سوییچ خروجی با اینترفیس I/O سریال میباشد استفاده شده در ECU SAGEM از تکنولوژی SMATRMOS با منطق CMOS, مدار آنالوگ bipolar/MOS […]

آموزش ای سی یو – آی سی M95160

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو – تعمیر ای سی یو آموزش ای سی یو – آی سی M95160 آی سی M95160 یک EEPROM باس SPI سریال ۱۶ کیلو بیتی با CLOCK بسیار سریع است . ترتیب حافظه به صورت ۲۰۴۸ X 8bit می باشد . شرح پایه های آی […]

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9930

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9930 آی سی L9930 دو عدد پل کامل H ، سویچ های Power MOSFET استفاده شده در SAGEM ECU شرح پایه های آی سی :  شماره پایه نام پایه وظیفه ۳ […]

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9615 گیرنده باس CAN

آموزش ای سی یو – آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9615 گیرنده باس CAN این آی سی گیرنده دو طرفه با پردازش سیگنال در ارتباط با یک میکروکنترلر CAN می باشد . میزان دیتای بالای KBAUD500 با استفاده از یک جفت […]

آیا وجود ایسیو ECU در خودرو ضروری است ؟

ایسیو چیست | دوره آموزش تعمیرات ECU
ایسیو یا کنترل الکترونیک خودرو بسیاری از مشکلات و چالش ها را زمینه نگهداری از خودرو برطرف کرده است . قابلیت انعطاف پذیری و انطباق با محیط های مختلف همچنین مدیریت یکپارچه و خطی الکترونیک امکان یک سیستم و سیکل بی عیب و نقص را ایجاد می کند . در سیستم های قدیمی سوخت رسانی نظیر کاربراتور مخلوط سوخت و هوا به صورت کاملا رندم و بر اساس مقدار مکش موتور خودرو به درون سیلندر تزریق می شود که نتیجه این کار این است که در دور های بالای موتور مخلوط سوخت و هوا غلظت کافی را نداشته باشد و در دورهای پایین باعث خام سوزی موتور و در شرایط مختلف آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا و … راندمان موتور خودرو کاهش و میزان مصرف سوخت افزایش یابد که به علت سوخت رسانی مکانیکی و بر اساس مکش طبیعی و بدون کنترل موتور خودرو می باشد . حال با وجود ایسیو ( سیستم الکترونیک انژکتوری ) این مسئله رفع می گردد .

قسمت های تشکیل دهنده ECU

حافظه رام ایسیو | آموزش تخصصی تعیمرات ECU

حافظ دائم ROM

حافظه دائم شامل اطلاعت پایه برنامه ریزی شده توسط کارخانه است که مفاهیم کلی کنترل الکترونیکی در آن است و پاک نمی شود این اطلاعات توسط ECU به عنوان مرجع برای تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد. تصمیم گیری در واحد کنترل الکترونیکی معنایی مدیریتی نیز دارد چرا که بر اساس یک الگوریتم انجام می شود و مفاهیم آن کاملا منطقی است.

واحد پردازش ایسیو | دوره آموزش تعمیرات ایسیو

واحد پردازش ECU

در واحد پرداش ECU یا مغز اصلی واحد کنترل الکترونیکی تصمیم گیری می شود این تصمیم گیری بر اساس اطلاعات ورودی توسط سنسور ها در RAM همچنین اطلاعات پایه ROM صورت می گیرد. مثلا یک فرمول کلی برای بهترین حالت احتراق وجود دارد که میزان مخلوط سوخت و بنزین را تایین میکند، این فرمول بصورت ۷۸درصد هوا و ۲۲ درصد سوخت است که درون ROM به عنوان اطلاعت پایه ای وجود دارد همچنین اطلاعاتی که توسط سنسور اکسیژن دراختیار ECU قرار می گیرد که در RAM ذخیره می شود و عمل پردازش در اینجا انجام می شود بدین صورت ECU دستور می دهد که با این میزان اکسیژن دریافتی و بر اساس فرمول پایه انژکتور ها چه مقدار سوخت را برای بهینه ترین حالت ممکن احتراق به درون سیلندرها تزریق کنند.

رم ایسیو | آموزش تعمیرات ای سی یو

حافظه موقت رم

در حافظه موقت اطلاعات دریافتی از سنسور ها به منظور پردازش بصورت موقتی و لحظه ای ذخیره می شوند که بعد از پردازش پاک می شوند. حافظه موقت اطلاعات ورودی سنسور ها را درون خود به منظور بهره برداری توسط پردازنده و پرداش بر روی آنها درون خود در کسری از ثانیه ذخیره می کند.

سنسورهای وابسته به ECU

سنسورهای فشار ، دما ، هوا و گازهای خروجی داده ها را جمع آوری کرده و در اختیار سیستم کنترل الکترونیک ( ECU ) قرار می دهد. ایسیو با توجه به شرایط مختلف میزان سوخت مورد نیاز خودرو را با تزریق مستقیم سوخت در موتورهای انژکتوری انجام می دهد . و بر اساس برنامه ریزی و الگوریتم درونی و همچنین دیتاهایی که دریافت می کند تصمیم می گیرد که چه مقدار سوخت و هوا را وارد سیلندر کند . این میکرو کامپیوتر ( ای سی یو ) در حالتهای مختلف نظیر دورهای بالای موتور و یا دورهای پایین و یا در دماهای مختلف در هنگام استارت زدن و با توجه به فاکتورهای بسیار زیاد می تواند تصمیم بگیرد که چه پروسه ای را اجرا نماید . با توجه به موارد بالا ، ECU در شرایط متفاوت آب و هوایی و دماهای مختلف موتور ، می تواند سوخت مصرفی موتور را به درستی پایش و مدیریت کرده و بازده موتور را افزایش داده و با کاهش مصرف سوخت باعث بهینه شدن راندمان کلی موتور گردد . تمامی موارد یاد شده در کسری از ثانیه صورت می گیرد .
سنسور اکسیژن | سنسور خودرو | آموزش تعمیرات ایسیو

سنسورهای وابسته به ایسیو خودرو

حسگرها اطلاعات ضروری برای تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری را در اختیار ایسیو ECU قرار می دهند . سنسورهای متفاوتی از جمله سنسور فشار ، سنسور گشتاور ، سنسور فشار روغن ، سنسور دما وجود دارند که اطلاعات خود را از طریق داده ها و سیگنالهای الکترونیک تحت اختیار واحد کنترل الکترونیکی یا همان ایسیو ECU قرار میدهند تا ایسیو بر اساس این دیتاها بتواند تصمیم گیری کند .

سنسور گشتاور | آموزش تعمیرات ECU

سنسور گشتاور

سنسور گشتاور میزان بار و نیروی N رو گیربکس اتومبیل را اندازه گیری می کند و این مقدار را در اختیار ECU قرار می دهد تا واحد کنترل الکترونیکی بهترین حالت برای تعویض دنده را تصمیم گیری کند. همچنین این حالت برای مسیر های لغزنده کاربرد دارد که به موجب عدم هرز گردی چرخ های خودرو واحد ECU تصمیم گیری می کند. ECU با مدیریت نیروی انتقالی به هر چرخ از هرز گردی آنها جلو گیری می کند. در خودرو های با سیستم چهار چرخ متحرک ۴WD این سنسور نقش کلیدی بازی می کند و ارتباط موتور، کلاج، دفرانسیل و سیستم انتقال قدرت موتور توسط این سنسور بهینه می شود.

سنسور اکسیژن | سنسور لامبدا | آموزش تعمیرات ایسیو

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن نقش کلیدی در احتراق موتور بازی می کند. این سنسور با در اختیار گذاشتن اطلاعت میزان اکسیژن موجود در هوا همچنین غلضت آن باعث می شود که ECU تصمیم بگیرد که چه میزان سوخت برای ترکیب با این هوا برای بهترین و بهینه ترین حالت ممکن مورد نیاز است و بصورت الکترونیکی به انژکتور ها در میزان پاشش سوخت دستور می دهد. یک فرمول ترکیب هوا و سوخت برای بهترین حالت احتراق درون ECU برنامه ریزی شده است که ECU بر اساس این فرمول و اطلاعات دریافتی از سنسور اکسیژن میزان پاشش سوخت را تنظیم می کند که بهترین حالت احتراق انجام شود.

آخرین مطالب و مقالات سایت

ریمپ ای سی یو پژو پارس - ریمپ ECU پژو پارس
ریمپ ای سی یو پژو پارس | ریمپ ECU پژو پارس | کاهش مصرف سوخت پژو پارس
کاهش مصرف سوخت پژو پارس – افزایش توان موتور پژو پارس -رفع تاخیر پدال گاز پژو پارس – ریمپ ECU
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو - آی سی MC33291
آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی MC33291
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آی سی MC33291 آموزش
Read more.
تعمیر کیلومتر پژو پارس - تصحیح کیلومتر پژو پارس - تعمیر کیلومتر پژو پرشیا
تعمیر کیلومتر پژو پارس | تصحیح کیلومتر پژو پارس
تعمیر کیلومتر خودرو – تصحیح کیلومتر خودرو – تعمیر کیلومتر پژو پارس انواع مدل ها تعمیر کیلومتر پژو پارس |
Read more.
تعمیر ایربگ پژو پارس - تعمیر ایربگ پژو پرشیا - تعمیر airbag پژو پارس
تعمیر ایربگ پژو پارس | تعمیر airbag پژو پرشیا
تعمیر ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ – تعمیر ایربگ تمامی مدل های پژو پارس تعمیر ایربگ پژو پارس | تعمیر
Read more.
تعمیر ای سی یو پژو پارس - تعمیر ECU پژو پارس
تعمیر ای سی یو پژو پارس | تعمیر ECU پژو پرشیا
تعمیر ECU – تعمیر ای سی یو – تعمیر ایسیو انواع خودرو تعمیر ای سی یو پژو پارس | تعمیر
Read more.
تعمیر کیلومتر 206 - تصحیح کیلومتر 206 - تعمیر کیلومتر پژو 206
تعمیر کیلومتر ۲۰۶ | تعمیرات کیلومتر پژو ۲۰۶
تعمیر کیلومتر خودرو – تعمیر کیلومتر ۲۰۶ تیپ ۱ تا ۶ – تعمیر کیلومتر ۲۰۶ اس دی – تعمیر کیلومتر
Read more.
تعمیر ایربگ 206 - تعمیر airbag 206
تعمیر ایربگ ۲۰۶ | تعمیر ایربگ پژو ۲۰۶ تمامی تیپ ها
تعمیرات ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ پژو ۲۰۶ تیپ ۱ تا ۶ تعمیر ایربگ ۲۰۶ |
Read more.
ریمپ ecu 206 - ریمپ ای سی یو 206
ریمپ ECU 206 | ریمپ ای سی یو ۲۰۶
حذف کاتاف ۲۰۶ ، ریمپ ای سی یو ، افزایش توان موتور ۲۰۶ ، کاهش مصرف سوخت ۲۰۶ ، رفع
Read more.
تعمیر ecu 206 - تعمیر ای سی یو 206
تعمیر ای سی یو ۲۰۶ | تعمیر ecu 206
تعمیر ای سی یو ۲۰۶ تیپ ۵ – تعمیر ECU 206 تیپ ۲ – تعمیر ایسیو ۲۰۶ تمامی تیپ ها
Read more.
تعمیر کیلومتر جک جی ۵ - تعمیر کیلومتر jac j5
تعمیر کیلومتر jac j5 | اصلاح کیلومتر جک جی ۵
تعمیر کیلومتر جک جی ۵ – تعمیر کیلومتر jac j5 – اصلاح کیلومتر جک جی ۵ – اصلاح کیلومتر jac
Read more.
تعمیر ای سی یو جک جی 5 - تعمیر ECU JAC J5
تعمیر ای سی یو جک جی ۵ – تعمیر ECU جک جی ۵
تعمیر ECU جک جی ۵ – تعمیر ایسیو JAC J5 – تعمیر ای سی یو JAC J5 – تعمیر سنسور
Read more.
تعمیر ایربگ جک جی ۵ - تعمیر ایربگ jac j5
تعمیر ایربگ جک جی ۵ – تعمیر airbag jac j5
تعمیر ایربگ – تعمیرات ایربگ جک جی ۵ – تعمیر یونیت ایربگ JAC J5  تعمیر ایربگ جک جی ۵ –
Read more.
ریمپ ECU جک جی 5 - ریمپ ای سی یو JAC J5
ریمپ ای سی یو – ریمپ ECU جک جی ۵ – ECU Remap Jac J5
ریمپ ایسیو جک جی ۵ – ریمپ ECU خودروهای چینی – حذف کاتاف JAC J5 – افزایش شتاب JAC J5
Read more.
آموزش ای سی یو - آی سی M95160
آموزش ای سی یو – آی سی M95160
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو – تعمیر ای سی یو آموزش ای سی یو
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی LM2903
آموزش ای سی یو – آموزش آی سی در ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو  آموزش تعمیرات
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9930
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9615 گیرنده باس CAN
آموزش ای سی یو – آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو - آموزش کار با تستر ای سی یو مهندسین خودرو
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش کار با تستر ای سی یو مهندسین خودرو
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تستر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی
Read more.
معرفی آی سی های پرکاربرد در ای سی یوهای مختلف - HIP9011
معرفی آی سی های پرکاربرد در ای سی یوهای مختلف – HIP9011
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو معرفی آی سی های
Read more.
آموزش تعمیرات ای سی یو – مراحل تعریف کلید ایموبلایزر بوش
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر خودرو – آموزش تعمیرات ایسیو  آموزش تعمیرات ای سی یو – مراحل
Read more.

آموزش تعمیرات ecu از نظر کاربران سایت

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (14 votes, average: 4٫71 out of 5)
Loading...

سایت آموزش تعمیرات ایسیو شرکت پارسیان صنعت خودرو

پاسخگوی تلگرام | پارسیان صنعت خودرو