آموزش تعمیرات ایسیو ECU

آموزش تعمیرات ایسیو ECU و سنسورهای آن

سنسور های ایسیو | آموزش تعمیرات ایسیو

آشنایی با سنسورهای الکترونیک مرتبط با ایسیو و خودرو

خودروهای جدید که مجهز به ایسیو ECU می باشند حسگرها و سنسورهای الکترونیکی در ارتباط با ایسیو ECU نقش کلیدی ایفا می کنند که شما باید به نحوه عملکرد و تعامل آنها تسلط داشته باشید . این سنسورها از طریق سیگنال با ای سی یو و مالتی پلکس ارتباط دارند

 

سنسور های خودرو در دوره آموزش تعمیرات ایسیو 

آموزش جامع مالتی پلکس | آموزش تعمیرات ایسیو

آموزش جامع مالتی پلکس

برای کاهش سیستم سیم کشی خودرو از سال 1980 سیستم مالتی پلکس توسط شرکت آلمانی بوش ابداع گردید . مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس می باشد که خود شامل VAN ، CAN ، همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS موارد بسیار دیگر می باشد که با گذراندن دوره تعمیرات ایسیو قادر به شناخت ، عیب یابی و تعمیر مالتی پلکس می باشید .

آشنایی با مالتی پلکس 

دوره آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیر ایسیو ecu

واحد کنترل الکترونیکی خودرو ، کامپیوتر مدیریتی یا همان ECU ، در این دوره شما با ساختار ایسیو و تعمیرات آن هم از نظر سخت افزاری هم نرم افزاری و همچنین برنامه ریزی آن بصورت علمی و عملی آشنا میشوید و یاد می گیرید که چگونه عیب یابی و تعمیر پس از آن را انجام دهید

همچنین مشاهده فیلم های آموزش تعمیرات ایسیو  

ثبت نام

ثبت نام دوره های آموزشی ایسیو و الکترونیک خودرو
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ایسیو ECU چیست ؟

ایسیو ecu یا سیستم مدیریت الکترونیک خودرو به عنوان کامپیوتر هدایت کننده خودرو تعریف می شود

ECU مخفف عبارت Engine Control Unit یا واحد کنترل موتور می باشد که تحت عنوان ECM یا Engine Control Module نیز شناخته می شود . ایسیو در واقع واحد کنترل الکترونیکی خودرو است که اولین بار توسط شرکت بوش آلمان در دهه 1980 میلادی برای کنترل سوخت رسانی به خودرو ابداع گردید ایسیو ECU مجهز به میکروکنترلر می باشد و توسط برنامه ای پشتیبانی می گردد . این برنامه مواردی همچون کنترل دما و سیستم خنک کننده موتور ، کنترل انتقال قدرت ، مقدار ترکیب شدن اکسیژن و سوخت و همچنین دیگر قسمتهای الکترونیکی خودرو را هدایت و کنترل می کند . ایسیو در خودروهای امروزی وظیفه مدیریت و کنترل همه ی قسمتهای خودرو به خصوص موتور و سیستم انتقال قدرت را بر عهده دارد .
ایسیو چیست | ECU چیست | آموزش تعمیرات ای سی یو

فیلم ها و مطالب آموزش تعمیرات ایسیو

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی MC33291

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آی سی MC33291 آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی MC33291 : آی سی MC33291 هشت عدد سوییچ خروجی با اینترفیس I/O سریال میباشد استفاده شده در ECU SAGEM از تکنولوژی SMATRMOS با منطق CMOS, مدار آنالوگ bipolar/MOS […]

آموزش ای سی یو – آی سی M95160

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو – تعمیر ای سی یو آموزش ای سی یو – آی سی M95160 آی سی M95160 یک EEPROM باس SPI سریال ۱۶ کیلو بیتی با CLOCK بسیار سریع است . ترتیب حافظه به صورت ۲۰۴۸ X 8bit می باشد . شرح پایه های آی […]

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9930

آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9930 آی سی L9930 دو عدد پل کامل H ، سویچ های Power MOSFET استفاده شده در SAGEM ECU شرح پایه های آی سی :  شماره پایه نام پایه وظیفه ۳ […]

آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9615 گیرنده باس CAN

آموزش ای سی یو – آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش تعمیر ای سی یو آموزش تعمیرات ای سی یو – آی سی L9615 گیرنده باس CAN این آی سی گیرنده دو طرفه با پردازش سیگنال در ارتباط با یک میکروکنترلر CAN می باشد . میزان دیتای بالای KBAUD500 با استفاده از یک جفت […]

آیا وجود ایسیو ECU در خودرو ضروری است ؟

ایسیو چیست | دوره آموزش تعمیرات ECU
ایسیو یا کنترل الکترونیک خودرو بسیاری از مشکلات و چالش ها را زمینه نگهداری از خودرو برطرف کرده است . قابلیت انعطاف پذیری و انطباق با محیط های مختلف همچنین مدیریت یکپارچه و خطی الکترونیک امکان یک سیستم و سیکل بی عیب و نقص را ایجاد می کند . در سیستم های قدیمی سوخت رسانی نظیر کاربراتور مخلوط سوخت و هوا به صورت کاملا رندم و بر اساس مقدار مکش موتور خودرو به درون سیلندر تزریق می شود که نتیجه این کار این است که در دور های بالای موتور مخلوط سوخت و هوا غلظت کافی را نداشته باشد و در دورهای پایین باعث خام سوزی موتور و در شرایط مختلف آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا و … راندمان موتور خودرو کاهش و میزان مصرف سوخت افزایش یابد که به علت سوخت رسانی مکانیکی و بر اساس مکش طبیعی و بدون کنترل موتور خودرو می باشد . حال با وجود ایسیو ( سیستم الکترونیک انژکتوری ) این مسئله رفع می گردد .

قسمت های تشکیل دهنده ECU

حافظه رام ایسیو | آموزش تخصصی تعیمرات ECU

حافظ دائم ROM

حافظه دائم شامل اطلاعت پایه برنامه ریزی شده توسط کارخانه است که مفاهیم کلی کنترل الکترونیکی در آن است و پاک نمی شود این اطلاعات توسط ECU به عنوان مرجع برای تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد. تصمیم گیری در واحد کنترل الکترونیکی معنایی مدیریتی نیز دارد چرا که بر اساس یک الگوریتم انجام می شود و مفاهیم آن کاملا منطقی است.

واحد پردازش ایسیو | دوره آموزش تعمیرات ایسیو

واحد پردازش ECU

در واحد پرداش ECU یا مغز اصلی واحد کنترل الکترونیکی تصمیم گیری می شود این تصمیم گیری بر اساس اطلاعات ورودی توسط سنسور ها در RAM همچنین اطلاعات پایه ROM صورت می گیرد. مثلا یک فرمول کلی برای بهترین حالت احتراق وجود دارد که میزان مخلوط سوخت و بنزین را تایین میکند، این فرمول بصورت ۷۸درصد هوا و ۲۲ درصد سوخت است که درون ROM به عنوان اطلاعت پایه ای وجود دارد همچنین اطلاعاتی که توسط سنسور اکسیژن دراختیار ECU قرار می گیرد که در RAM ذخیره می شود و عمل پردازش در اینجا انجام می شود بدین صورت ECU دستور می دهد که با این میزان اکسیژن دریافتی و بر اساس فرمول پایه انژکتور ها چه مقدار سوخت را برای بهینه ترین حالت ممکن احتراق به درون سیلندرها تزریق کنند.

رم ایسیو | آموزش تعمیرات ای سی یو

حافظه موقت رم

در حافظه موقت اطلاعات دریافتی از سنسور ها به منظور پردازش بصورت موقتی و لحظه ای ذخیره می شوند که بعد از پردازش پاک می شوند. حافظه موقت اطلاعات ورودی سنسور ها را درون خود به منظور بهره برداری توسط پردازنده و پرداش بر روی آنها درون خود در کسری از ثانیه ذخیره می کند.

سنسورهای وابسته به ECU

سنسورهای فشار ، دما ، هوا و گازهای خروجی داده ها را جمع آوری کرده و در اختیار سیستم کنترل الکترونیک ( ECU ) قرار می دهد. ایسیو با توجه به شرایط مختلف میزان سوخت مورد نیاز خودرو را با تزریق مستقیم سوخت در موتورهای انژکتوری انجام می دهد . و بر اساس برنامه ریزی و الگوریتم درونی و همچنین دیتاهایی که دریافت می کند تصمیم می گیرد که چه مقدار سوخت و هوا را وارد سیلندر کند . این میکرو کامپیوتر ( ای سی یو ) در حالتهای مختلف نظیر دورهای بالای موتور و یا دورهای پایین و یا در دماهای مختلف در هنگام استارت زدن و با توجه به فاکتورهای بسیار زیاد می تواند تصمیم بگیرد که چه پروسه ای را اجرا نماید . با توجه به موارد بالا ، ECU در شرایط متفاوت آب و هوایی و دماهای مختلف موتور ، می تواند سوخت مصرفی موتور را به درستی پایش و مدیریت کرده و بازده موتور را افزایش داده و با کاهش مصرف سوخت باعث بهینه شدن راندمان کلی موتور گردد . تمامی موارد یاد شده در کسری از ثانیه صورت می گیرد .
سنسور اکسیژن | سنسور خودرو | آموزش تعمیرات ایسیو

سنسورهای وابسته به ایسیو خودرو

حسگرها اطلاعات ضروری برای تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری را در اختیار ایسیو ECU قرار می دهند . سنسورهای متفاوتی از جمله سنسور فشار ، سنسور گشتاور ، سنسور فشار روغن ، سنسور دما وجود دارند که اطلاعات خود را از طریق داده ها و سیگنالهای الکترونیک تحت اختیار واحد کنترل الکترونیکی یا همان ایسیو ECU قرار میدهند تا ایسیو بر اساس این دیتاها بتواند تصمیم گیری کند .

سنسور گشتاور | آموزش تعمیرات ECU

سنسور گشتاور

سنسور گشتاور میزان بار و نیروی N رو گیربکس اتومبیل را اندازه گیری می کند و این مقدار را در اختیار ECU قرار می دهد تا واحد کنترل الکترونیکی بهترین حالت برای تعویض دنده را تصمیم گیری کند. همچنین این حالت برای مسیر های لغزنده کاربرد دارد که به موجب عدم هرز گردی چرخ های خودرو واحد ECU تصمیم گیری می کند. ECU با مدیریت نیروی انتقالی به هر چرخ از هرز گردی آنها جلو گیری می کند. در خودرو های با سیستم چهار چرخ متحرک ۴WD این سنسور نقش کلیدی بازی می کند و ارتباط موتور، کلاج، دفرانسیل و سیستم انتقال قدرت موتور توسط این سنسور بهینه می شود.

سنسور اکسیژن | سنسور لامبدا | آموزش تعمیرات ایسیو

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن نقش کلیدی در احتراق موتور بازی می کند. این سنسور با در اختیار گذاشتن اطلاعت میزان اکسیژن موجود در هوا همچنین غلضت آن باعث می شود که ECU تصمیم بگیرد که چه میزان سوخت برای ترکیب با این هوا برای بهترین و بهینه ترین حالت ممکن مورد نیاز است و بصورت الکترونیکی به انژکتور ها در میزان پاشش سوخت دستور می دهد. یک فرمول ترکیب هوا و سوخت برای بهترین حالت احتراق درون ECU برنامه ریزی شده است که ECU بر اساس این فرمول و اطلاعات دریافتی از سنسور اکسیژن میزان پاشش سوخت را تنظیم می کند که بهترین حالت احتراق انجام شود.

آخرین مطالب و مقالات سایت

تعمیرگاه کیلومتر خودرو - تعمیر کیلومتر رانا - تصحیح کیلومتر رانا
تعمیرگاه کیلومتر خودرو – تعمیر کیلومتر رانا | تصحیح کیلومتر رانا
تعمیر کیلومتر شمار رانا – تعمیرات پشت آمپر کیلومتر – تعمیرگاه کیلومتر شمار خودرو تعمیرگاه کیلومتر خودرو – تعمیر کیلومتر
Read more.
تعمیرگاه ایربگ - تعمیر ایربگ X22 - تعمیر یونیت ایربگ MVM X22
تعمیرگاه ایربگ – تعمیر ایربگ X22 | تعمیر یونیت ایربگ MVM X22
تعمیرات ایربگ خودرو – تعمیر یونیت ایربگ – ریست Airbag تعمیرگاه ایربگ – تعمیر ایربگ X22 | تعمیر یونیت ایربگ
Read more.
ریمپ ای سی یو سورنتو - ریمپ ecu کیا سورنتو - افزایش شتاب حذف کاتاف افزایش توان موتور سورنتو
ریمپ ای سی یو سورنتو | ریمپ ecu کیا سورنتو | افزایش شتاب حذف کاتاف افزایش توان موتور سورنتو
افزایش توان موتور سورنتو – اصلاح دمای آب سورنتو – حذف سنسور اکسیژن سورنتو ریمپ ای سی یو سورنتو |
Read more.
تعمیرگاه کیا - تعمیر اپتیما - تعمیر برق سیم کشی ای سی یو کیا OPTIMA
تعمیرگاه کیا – تعمیر اپتیما | تعمیر برق سیم کشی ای سی یو کیا OPTIMA
تعمیر کیا – تعمیر Optima – تعمیرگاه هیوندا کیا تعمیرگاه کیا – تعمیر اپتیما | تعمیر برق سیم کشی ای
Read more.
تعمیرگاه ایربگ خودرو - تعمیر ایربگ مگان - تعمیر یونیت ایربگ Megan
تعمیرگاه ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ مگان | تعمیر یونیت ایربگ Megan
تعمیرگاه ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ مگان | تعمیر یونیت ایربگ Megan تعمیرگاه ایربگ خودرو – تعمیر ایربگ مگان :
Read more.
تعمیرگاه کیلومتر - تعمیر کیلومتر سمند - تصحیح کیلومتر سمند
تعمیرگاه کیلومتر – تعمیر کیلومتر سمند | تصحیح کیلومتر سمند
تعمیرگاه کیلومتر – تعمیر کیلومتر سمند | تصحیح کیلومتر سمند تعمیرگاه کیلومتر – تعمیر کیلومتر سمند : خودروی ملی سمند
Read more.
ریمپ ecu - ریمپ ecu سراتو - ریمپ ایسیو کیا سراتو - افزایش شتاب حذف کاتاف سراتو
ریمپ ecu – ریمپ ecu سراتو | ریمپ ایسیو کیا سراتو | افزایش شتاب حذف کاتاف سراتو
تعمیرگاه ریمپ ecu – آموزش ریمپ ecu  ریمپ ecu – ریمپ ecu سراتو | ریمپ ایسیو کیا سراتو | افزایش
Read more.
تعمیر هیوندا سوناتا - تعمیر ای سی یو سوناتا - تعمیر برق و سیم کشی سوناتا تمامی تیپ ها و مدل ها
تعمیر هیوندا سوناتا | تعمیر ای سی یو سوناتا | تعمیر برق و سیم کشی سوناتا تمامی تیپ ها و
تعمیرگاه هیوندا کیا – آموزش تعمیرات هیوندا کیا تعمیر هیوندا سوناتا | تعمیر ای سی یو سوناتا | تعمیر برق
Read more.
ریمپ ecu - ریمپ ای سی یو کمری - ریمپ ایسیو تویوتا کمری Toyota Camry
ریمپ ecu – ریمپ ای سی یو کمری | ریمپ ایسیو تویوتا کمری Toyota Camry
آموزش ریمپ ecu – آموزش تعمیرات ecu ریمپ ecu – ریمپ ای سی یو کمری | ریمپ ایسیو تویوتا کمری
Read more.
تعمیر هیوندا جنسیس و جنسیس کوپه - تعمیر hyundai genesis
تعمیر هیوندا جنسیس و جنسیس کوپه | تعمیر hyundai genesis
تعمیر هیوندا – تعمیر کیا – تعمیر هیوندا کیا – آموزش تعمیر هیوندا کیا تعمیر هیوندا جنسیس و جنسیس کوپه
Read more.
ریمپ ای سی یو رانا - ریمپ ECU رانا - افزایش شتاب حذف کاتاف حذف سنسور دوم اکسیژن
ریمپ ای سی یو رانا | ریمپ ECU رانا | افزایش شتاب حذف کاتاف حذف سنسور دوم اکسیژن
ریمپ ای سی یو رانا | ریمپ ECU رانا | افزایش شتاب حذف کاتاف حذف سنسور دوم اکسیژن ریمپ ای
Read more.
تعمیر کیلومتر رنو مگان - تصحیح کیلومتر megan
تعمیر کیلومتر رنو مگان | تصحیح کیلومتر megan
تعمیر کیلومتر رنو مگان | تصحیح کیلومتر megan تعمیر کیلومتر رنو مگان : خودروی رنو مگان در قسمت کیلومتر نیز
Read more.
تعمیر ECU X22 - تعمیر ای سی یو ام وی ام ایکس ۲۲ - تعمیر ایسیو X22
تعمیر ECU X22 | تعمیر ای سی یو ام وی ام ایکس ۲۲| تعمیر ایسیو X22
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ای سی یو – تعمیرات تخصصی MVM X22 تعمیر ECU X22 | تعمیر
Read more.
ریمپ ای سی یو - ریمپ ecu سمند - ریمپ ایسیو سمند - ریمپ ای سی یو سمند
ریمپ ای سی یو – ریمپ ecu سمند | ریمپ ایسیو سمند | ریمپ ای سی یو سمند
آموزش ریمپ ای سی یو – آموزش تعمیرات ecu ریمپ ای سی یو – ریمپ ecu سمند | ریمپ ایسیو
Read more.
ریمپ ecu - ریمپ ایسیو مگان - ریمپ ECU مگان - ریمپ ای سی یو رنو مگان
ریمپ ecu – ریمپ ایسیو مگان | ریمپ ECU مگان | ریمپ ای سی یو رنو مگان
آموزش تعمیرات ای سی یو – آموزش ریمپ ریمپ ecu – ریمپ ایسیو مگان | ریمپ ECU مگان | ریمپ
Read more.
تعمیر کیلومتر X22 - تصحیح کیلومتر MVM X22
تعمیر کیلومتر X22 | تصحیح کیلومتر MVM X22
تعمیر کیلومتر – تعمیرات پشت آمپر X22  تعمیر کیلومتر X22 | تصحیح کیلومتر MVM X22 تعمیر کیلومتر X22 : کیلومتر
Read more.
ریمپ ECU X22 - چیپ تیونینگ MVM X22 - حذف کاتاف افزایش شتاب MVM X22
ریمپ ECU X22 | چیپ تیونینگ MVM X22 | حذف کاتاف افزایش شتاب MVM X22
تعمیرگاه ریمپ خودرو – حذف سنسور میل سوپاپ X22 – تغییر عملکرد فن X22  ریمپ ECU X22 | چیپ تیونینگ
Read more.
تعمیر ای سی یو JAC S5 - تعمیر ECU جک اس ۵ - تعمیر ایسیو جک S5
تعمیر ای سی یو JAC S5 | تعمیر ECU جک اس ۵ | تعمیر ایسیو جک S5
تعمیر کامپیوتر ماشین – تعمیرگاه ECU  تعمیر ای سی یو JAC S5 | تعمیر ECU جک اس ۵ | تعمیر
Read more.
تعمیر هیوندا آزرا - تعمیر hyunadi azera - تعمیر ECU برق و سیم کشی ریموت آزرا
تعمیر هیوندا آزرا | تعمیر hyundai azera | تعمیر ECU برق و سیم کشی ریموت آزرا
تعمیرات هیوندا – تعمیرات کیا – تعمیر ECU آزرا – تعمیر ABS آزرا – تعمیرات سیم کشی آزرا تعمیر هیوندا
Read more.
تعمیر کیلومتر JAC S5 - تصحیح کیلومتر جک اس ۵
تعمیر کیلومتر JAC S5 | تصحیح کیلومتر جک اس ۵
تعمیر کیلومتر شمار خودرو – تعمیرات پشت آمپر کیلومتر JAC S5  کم کردن کیلومتر تعمیر کیلومتر JAC S5 | تصحیح
Read more.

آموزش تعمیرات ecu از نظر کاربران سایت

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (14 votes, average: 4٫71 out of 5)
Loading...

سایت آموزش تعمیرات ایسیو شرکت پارسیان صنعت خودرو

پاسخگوی تلگرام | پارسیان صنعت خودرو