فهرست مطالب

آموزش تعمیرات ecu : سوئیچ اینرسی

سوئیچ اینرسی ( کلید اینرسی یا کلید قطع کن ) در حقیقت یک کلید ایمنی است که در بعضی از سیستم های انژکتوری ( مدل ساژم ) بکار رفته و هنگامی که به خودرو ضربه شدید وارد می شود ، این ضربه باعث قطع مدار سوئیچ اینرسی شده ( ساچمه و فنر ) و سوئیچ اینرسی نیز خروجی های رله دوبل از جمله : انژکتورها ، پمپ بنزین ، کویل دوبل و … را قطع می کند تا سیستم جرقه و سوخت قطع شده و مانع از آتش سوزی در خودرو در هنگام تصاف و واژگون شدن شود .

  • مکان نصب سوئیچ اینرسی در خودروهای انژکتوری در مکانهای مختلف نصب می شوند . اما در بعضی از خودروها در کنار گلگیر سمت چپ ( محصولات ایران خودرو ) و در بعضی از خودروها در سینه موتور در کنار شیر برقی کنیستر نصب می شود ( مانند : پراید )

نکته :

در صورتی که در جاده در اثر افتادن خودرو در چاله و ضربه شدید ، خودرو خاموش شود ، خودرو را نگه داشته و کاپوت جلو را بالا زده و پلاستیک روی سوئیچ اینرسی را فشار دهید تا ساچمه و فنر داخل سوئیچ اینرسی به حالت اولیه برگشته و مدار رله دوبل وصل شود تا بتواند خودرو را روشن کنید .


آموزش کامل ایسیو خودرو – سنسور های مرتبط با خودرو – عملگرهای خودرو و … در پارسیان صنعت خودرو

10 شب خوابگاه رایگان – مدرک رسمی از QAL انگلستان – آموزش تعمیرات ecu :  کلیک کنید !


جهت اطلاعات دقیق تر فرم زیر را پر کنید !

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • باسلام من پراید ۸۳ ساژم دارم این سویچ رو سرعت گیرهم قطع میشه خیلی اذیتم میشه کلا حذفش کنم؟اون دوتا سیم رو قبل از سوکت بهم بزنم کفایت میکنه؟ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست