آموزش پایه و اصولی الکترونیک خودرو

اولین مرحله در تعمیرات ایسیو ( ecu ) آموزش الکترونیک می باشد که مفاهیم و استانداردهای الکترونیک آموزش داده می شود . این آموزش با شناسایی قطعات الکترونیک به کار برده شده در خودرو آغاز و پس از آن مدارشناسی smd ، تست صحت عملکرد قطعات و کاربرد دقیق هر قطعه در بردهای الکترونیکی خودرو ادامه می یابد . مبحث آموزش الکترونیک خودرو بر اساس مبانی بوش و به صورت کاملا عمیق و جز به جز توسط اساتید گروه آموزشی پارسیان خودرو PSK تدریس می گردد .

نقشه سیم کشی خودرو | آموزش تعمیرات ecu

نقشه سیم کشی خودرو

در این بخش نیز با سیم کشی خودرو ، نحوه انجام سیم کشی ، توانایی خواندن نقشه های مختلف سیم کشی خودروهای مختلف و بررسی تکنیک ها و ترفندهای مرتبط با سیم کشی خودرو خواهیم پرداخت .

شناسایی قطعات و آنالیز مدار | آموزش تعمیرات ایسیو

شناسایی قطعات و آنالیز مدار

در این بخش به معرفی قطعات الکترونیک نظیر خازن ، مقاومت ، دیود ، آی سی ، کریستال و … و دسته بندی هر کدام و اینکه هر یک چه نقشی در مدار ایفا کرده و نحوه تشخیص آنها از یکدیگر ، خواهیم پرداخت و در انتها مدارها را تحلیل می کنیم .

آموزش تعمیرات ایسیو | آموزش الکترونیک پایه خودرو

الکترونیک پایه عمومی

ابتدا با مبانی و قوانین حاکم بر مدارات و قطعات الکترونیک و حالتهای مختلف مدارهای الکترونیک آشنا شده و به صورت بنیادین در علم الکترونیک حرفه ای می شوید .

گام بعدی …

ورود به دنیای جذاب تعمیرات بردهای الکترونیک …

تسلط در زمینه الکترونیک خودرو و تعمیرات ایسیو ecu میسر نمی شود مگر با :

شناخت دقیق قطعات ، نحوه کارکرد قطعات ، نحوه تعامل در مدار ، شناخت نحوه خرابی قطعه و اینکه در هنگام خرابی چه اتفاقی می افتد ، چگونگی تحلیل برد ایسیو و … تمامی این موارد که جز مبانی الکترونیک بوده و در تعمیر قطعات الکترونیک خودرو خصوصا ایسیو به کار برده می شود ، به صورت بسیار سلیس و روان و قابل فهیم توسط اساتید آموزشی ما و طی یک متد نوین به شما آموزش داده می شود .

آموزش دستگاه هایی که برای تعمیرات ایسیو استفاده می شود

آموزش کار با دستگاه های اندازه گیری | آموزش تعمیرات ای سی یو

دستگاه های اندازه گیری

آموزش استفاده صحیح از دستگاه های تست و اندازه گیری نظیر مولتی متر و اسیلسکوپ و نحوه تست کردن قطعات و مدارها توسط این دستگاه ها

کار با دستگاه مولتی متر

اندازه گیری ظرفیت قطعات الکترونیک

رفتار قطعات الکترونیک در مدار

کار با اسیلسکوپ برای تشخیص خرابی

تست و عیب یابی مدار الکترونیک

آموزش هویه کاری | آموزش لحیم کاری | آموزش تعمیر ایسیو

هویه کاری و تعویض قطعات

آموزش نحوه استفاده صحیح از هیتر و هویه که با گرمای ایجاد شده توسط این دستگاه ها می توانید به راحتی قطعات را گرما داده و تعویض نمایید .

طرز کار با هویه و لحیم کاری

کار با هیتر برای مونتاژ IC ها

رفع اتصال کوتاه در مدار

تعویض صحیح قطعات SMD

لحیم کاری و مونتاژ حرفه ای

قوانین الکترونیک - آموزش تعمیرات ecu

قوانین الکترونیک

قواعد و قوانین الکترونیک که به عنوان پایه شما در امر یادگیری تعمیرات ایسیو می باشد و می آموزید که وظیفه قطعه در مدار ecu چیست و چگونه آن را تعمیر کنید

قوانین پایه الکترونیک

قوانین تست و اندازه گیری

مدارهای SMD

شناسایی قطعه خراب

تشخیص اتصال در مدار

تشخیص خرابی در ECU

ECU خودرو چیست و چگونه آن را تعمیر کنیم ؟

ایسیو ECU یا کامپیوتر خودرو مرکز مدیریت الکترونیکی خودرو می باشد که به علل مختلفی مانند رطوبت ، ضربه ، تصادف و یا حتی اتصال الکتریکی دچار آسیب می شود . با توجه به آموزشهایی که در دوره آموزش تعمیرات ایسیو ecu در شرکت پارسیان خودرو می بینید می توانید :

۱ – به کمک مولتی متر و سایر ابزارهای تست الکترونیکی قطعه خراب و آسیب دیده را شناسایی و نوع خرابی را تشخیص دهید .

۲ – قطعه معیوب را به کمک هیتر هویه به راحتی و با مهارت و دقت بالا تعویض نمایید .

۳ – و در انتها با نرم افزارها و ابزارهایی که آموزش می بینید ایسیو ECU را تست کرده تا برای نصب روی خودرو آماده باشد .

آموزش سیم کشی و نقشه خوانی خودرو

خواندن نقشه های تکنیکی-الکترونیک خودرو

مبحث فوق شامل سه بخش می باشد . برق و سیم کشی مبتدی – برق و سیم کشی سطح متوسط یا مربوط به الکترونیک خودرو – و در انتها برق و سیم کشی سطح پیشرفته . سیم کشی خودرو شامل آموزش های نقشه خوانی الکترونیک خودرو نیز می باشد که با توجه به نقشه الکترونیک یک خودرو بتوانید مسیرها را آنالیز و به عیب یابی بپردازید .

۱ – برق و سیم کشی مبتدی

۲ – برق و سیم کشی متوسطه

۳ – برق و سیم کشی حرفه ای

۴ – نقشه خوانی الکترونیک خودرو

کتاب ، مستندات و جزوات آموزشی

شرکت پارسیان صنعت خودرو به عنوان یک مرجع تولید و ساخت مستندات در زمینه الکترونیک پایه و تکمیلی الکترونیک خودرو فعالیت می کند . بیش از ۵۰۰ مطلب و مقاله بصورت کتب آموزشی توسط ما برای بهره برداری توسط دانش آموزان و دانش پژوهان در این زمینه مهیا شده است که از مفاهیم کلی و ابتدایی الکترونیک در زمینه خودرو شروع و تا مکاترونیک تا مفاهیم پیشرفته مربوط به تلفیق الکترونیک و مکانیک ادامه پیدا می کند. این مستندات بصورتی گرد آوری و نگارش شده اند که بتواند بیشترین تاثیر مثبت را در زمینه آموزشی و یادگیری داشته باشد. آموزش در زمینه الکترونیک خودرو خصوصا ساختار کلی و معرفی ECU در خودرو بصورتی است که از مفاهیم پایه الکترونیک شروع می شود که ساختار اصلی عملکرد کامپیوتر خودرو را آشکار می سازد و راه را برای انجام تعمیرات و عیب یابی الکترونیک خودرو و ECU را هموار می سازد.

ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ECU

ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ایسیو

سایت آموزش تعمیرات ایسیو شرکت پارسیان صنعت خودرو

پاسخگوی تلگرام | پارسیان صنعت خودرو